| GulubuntzBudulush a întrebat:

Am niște întrebări

1. Știe cineva desene animate de pe Minimax dinainte de anul 2009?
2. Își mai amintește cineva promoul cu oamenii ăia năsoși de pe Minimax?
3. V-ar plăcea ca vechile desene de pe Minimax să fie date la televizor?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Tot nu știu dacă Animax avea animeurile dublate în engleza sau erau subtitrare după original...

Bun, acum să-ți spun și ce vrei:
1. Wikipedia știe.
2. [romoul cu oameni] nu înțeleg...
3. Ala cu Bibi și poveștile maghiare și încă ceva le-am văzut anul trecut din întâmplare pe Minimax... nu mai am postul decât cu plata și nu mai știu ce mai dau.

38 răspunsuri:
| GulubuntzBudulush explică (pentru GulubuntzBudulush):

Marsupilami

| Catrice a răspuns (pentru Furnicuta000):

Vaca și puiul era pe CN, iar H2O pe Jetix.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Catrice):

A trecut prea mult timp, nu mai stiu cum erau.

| Yurisa a răspuns:

Ah da tin minte oamenii aia nasosi :)) erau multi si nu aveau nume: https://www.youtube.com/watch?v=7-vJnmrP9u8
astia nu?
In reclame e si desenul/filmul cu soldatul de jucarie care s-a indragostit de o balerina. Tin minte vag, dar nu mai stiu cum se numea

Imi placeau mult Familia Traznita (il gasesc pe Youtube daar e in maghiara si eu nu vorbesc maghiara :))), 90 de zile in jurul pamantului, Zambetul lui Sharon, Spartacus si soarele dincolo de mari, o lume disparuta, franklyn, mai era un desen cu un elefant, simsala grimm, Arthur, Miss Mallard, Mihaela, filmele cu Barbie, Bravo Huckle, Flipper, autobuzul magic, povestiri din cripta...
Ar fi o idee foarte buna sa le difuzeze din nou

| GulubuntzBudulush explică (pentru Yurisa):

De fapt cel mai probabil luna asta o să le găsești, te anunț eu când le postez, cu condiția să te abonezi la Desene de Vis.

| Yurisa a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Ma abonez acum boss :o

| aumih16 a răspuns:

Inainte de 2009! da erau destule! zambetul lui sharon! autobuzul magic! misterele din providence! rollie pollie ollie! etc! la jetix fox kids devin nostalgic cand stiu ce desene erau! tutenstein super robot monkey team hyperforce go team galaxy! astea doua cel putin! le urmaream mai ales dupa scoala! ca atunci erau difuzate! in rest prin weekend majoritatea! copiii de la 402! spioanele! etc! la cartoon network iarasi devin nostalgic cand imi amintesc de johnny bravo vaca si puiul eu sunt nevastuica 2 caini stupizi etc! astea le-am prins cand a venit rds la noi prima data! dupa aia au fost si dublate toate! ma rog eu eram la gradinita in acea perioada! in fine de aia zic spun nici jetix fox kids numai sunt ce au fost mai ales ca acum e disney channel in locul lui am urmarit cat eram in perioada liceului deja da dupa aceea gata! da nici cartoon network numai este ce a fost! candva! odata!