| razvan119 a întrebat:

Ce post de desene animate va placea mai demult(CartoonNetwork, FoxKids, Minimax etc)De ce?

3 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Grea decizie. Fiecare avea frumusetile lui. Dar totusi cred ca le-as pune FoxKids, CartoonNetwork, Minimax. Uite cateva desene care imi vin in minte acum
Cainii detectivi
A. T. O. M.
Pisoiul Eek (+tunetozaurii eventual)
Wunschpunsch
Viata cu Louie
Enigmele din Providence
Scooby Doo
Familia Addams
Tom si Jerry
Denis, pericol public
Familia Flinstone
Piratul Jack cel teribil
Copiii de la 402
Colegul meu de sala e o maimuta
Casa Foster
Clifford, marele caine rosu
Iggy Arbuckle
Spioanele
Andersen Povestitorul
Povesti din folclorul maghiar
Caine rau
Simsala Grimm
Laboratorul lui Dexter
Fetitele Powerpuff
Familia Tofu
Fliper
Prietenii din padure
Diabolik
Pinocchio
Sandokan
Jimm Button
Franklin
Capitanul Tsubassa
Heatcliff
Oliver Twist
Testoasele Ninja
Noe
Spartacus
Cele cu Willy Fog:
-Ocolul pamantului in 80 de zile
-Calatorie spre centrul pamantului
-20. 000 de leghe sub mari
Familia traznita
Povestiri din cripta
Galactik Football
Printesa Sissi
Orasul purceilor
Odisea virtuala
Peter Pan
Robogandacelul
Gadget (+gadgetinii)
Ferma monstrilor
Zambetul lui Sharon
Familia "de ce"
Pikachu
+multe altele
Toate acestea se aflau pe toate posturile de televiziune. Fi atent, intra pe www.peteava.ro si aici poti gasi si pe cele vechi in romana multe.

| Alynutzaaa a răspuns:

Desi varsta mea a trecut demult de faza in care stateam si admiram desenele canalul meu preferat este DisneyChannel, pentru faptul ca nu difuzeaza numai desene, se afla si personaje reale dar amuzante in acelasi timp ca si personajele animate!

Chiar si in timpul in care totul la televizor pare plictisitor, mult canalul pe Disney si plictiseala trece! Poate si din motivul ca personajele au caractere frumoase, mai apropiate de cele reale si nu monstruoase ca pe alte posturi de desene animante!

http://www.playthings.com/photo/314/314711-MoonscoopHero108.jpg

http://2.bp.blogspot.com/......24-768.jpg

Iar pe minimax de exemplu nu pot sa ma uit foarte mult deoarece e un canal care atrage atentia celor mai mici.in scopul de a le oferi exemple bune!

| ddanaraluca a răspuns:

Jetix, desenele preferate ale copilariei mele, pai deoarece acolo sunt majoritatea desenelor preferate cum ar fi:
Life With Louie
Totally Spies
Copii de la 402