| xoxo_6268 a întrebat:

Am o curiozitate: ce presupune meseria de lacatus mecanic in C.F.R? Ce studii sunt necesare si cam care este salariul? Trebuie o anumita conditie fizica pentru asta?

2 răspunsuri:
| mihaa a răspuns:

Nu trebuie o anumita, conditie fizica dar, trebuie sa ai ceva forta, poti fii mare si gras si cand trebuie sa desfaci un surub, nu poti, de ex sotu meu este electromecanic auto si este mai maruntel, dar are o putere, f rar s-a intamplat sa nu reuseasca sa desfaca un surub( are 17 ani experienta)iar despre salarii undeva la 12 mil din cate am inteles eu, iar despre studii e sufiecient si scoala profesionala, conteaza sa iubesti meseria, sa iti placa ceea ce faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Edfwefw