| vlad0857 a întrebat:

La un obiect am pe primul semestru media 7, iar acum pe al doilea semestru imi iese media 4? Iar profa o zis ca o sa raman corigent? Dar cum e posibil daca media finala iese pozitiva?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să rămâi corigent deoarece media anuală îţi iese PESTE 5 happy

Toate cele bune!

| COSMIN20041705 a răspuns:

Buna,intai de toate cu media 7 pe semestru 1 si cu media 4 pe semestru 2 trecisad4+7):2=11:2=5,5
Acum problema e ca profesoara aceea are ea sigur motivele ei pentru care te incheie cu medii asa mici.
Am 2sfaturi:
1.Fii cuminte la ora ei
2.Invata-ti lectia, eventual fa-ti tema cat se poate de bine dar nu copiata de pe net ca profesorul se prinde si se enerveaza.
Incearca sa intri in gratiile acestei profesoare.
Cu Dumnezeu inainte!
Sper ca te-am ajutat