| Anne34 a întrebat:

O colega tot spune "fetis". Si nu prea stiu ce inseamna.

5 răspunsuri:
| Aleeeeeeee a răspuns:

Ai putea sa o intrebi, poate ea se refera la altceva happy si nu la ( atractie sexuala )

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Fetish inseamna o atractie sexuala fata de obiecte, parti ale corpului sau o situatie specifica.
Mai multe informatii pe wikipedia :
http://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_fetishism

| Leocerba a răspuns:

Fetișul este un obiect caruia i se acorda atentie exagerata, mergand pana la adoratie.
O sa-ti dau cateva exemple, ca din ele inveti cel mai clar.
Sarah Jessica Parker(aia din Sex and the City)
are un fetiș pentru pantofi.Pantofii ei sunt mai mult decat o colectie, ei sunt o obsesie.
Angelina Jolie are o fixatie cand vine vorba de tatuaje.
Exista si fetișul sexual despre care vorbeste @mihaela31, el influenteaza comportamentul sexual si inseamna atractia puternica fata de anumite obiecte sau situatii.

Alte răspunsuri
| aumih16 a răspuns:

Fetisul! e ceva sexual! e unul sau una! chiar! care o imbraci in latex piele! si iti bati joc de ea sau el!