| melinda33 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete! Ce ati facut pentru a va invata sa mergeti in incaltaminte pe tocuri?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu stiu. dar eu nu am invatat. e talent inascut credlaughing eu nu prea am mers pe tocuri pana acum am 14ani, si si luna trecuta am purtat la botez pantofi cu toc de 7 cm si m-am descurcat perfect. totul este sa ai incredere in tinetongue

| spaikizz a răspuns:

Pai vine de la sine. Cel mai important e sa mergi mai mult timp. Dar, sa incepi cu unele mici si dupa ce te obisnuiesti cu alea sa treci la tocurile inalte. Si sa exersezi. Cel mai important exzersezi, exersezi, exersezi! Succes! P. S. fundita? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| cristina_1661 a răspuns:

Incearca mai intai cu niste pantofi cu tocul mai mic. Mergi mai intai prin casa, fa pasii mai mari decat in mod obisnuit, tine spatele drept si incearca sa te controlezi, sa nu mergi cracanata laughing. O sa ia cateva zile pana sa mergi bine. La inceput, incearca sa mergi doar pe suprafete plate, adica nu pe covor, mocheta, gresie, etc, pentru ca nu esti obisnuita si te-ai putea trezi in nas. laughing Apoi, iesi si pe afara, pentru ca este o mare diferenta intre a merge pe parchet si a merge pe ciment. Talpile o sa te doara, fiind prima oara. Fa exercitii pentru picioare, trebuie sa ai ce sa te sustina. Succes! :*