| DropDead666 a întrebat:

Am o nelamurire.In liceu exista un baiat de care imi place de el de acum un an si inca imi place. El stie asta.nu prea vb mai mult ne uram in sensul ca vorbim la misto unul de altu, piedici chestii din astea.Incepand de anul asta e cam ciudat. El are o relatie de incoace 3-4 luni cu una care doar il folosteste.Sta cu el doar pentru banii lui si i-a invartit mintile de tot si el acum face ce spone eacryingcryingil iubeste doar pentru bani si smekeria lui.Ma rog.De la inceputul anului scolar el mereu se uita la mine cu niste ochi, nu stiu cum sa zic, de parca in liceu nu mai exista nicio fata.Cu orice fata as fi doar la mine se uita si cand are el kef imi si zambeste.Prietena mea l-a intrebat o data pe mess de ce se uita la mine mereu si el i-a zis:"eu ma uit mereu la ea?laughinglaughingrolling on the floor"si nu stiu dc nu recunoaste.Pt ca multi mi-au zis ca se uita la mine mereu. m-am inf si rezulta ca ma place.Eu tin foarte mult la cest baiat, simt ceva enorm pentru el si parca simt ca ma place(dar poate ma insel), as face orice si nu-l iubesc pentru bani ca altele, eu il iubesc din tot sufletul. Ajutati-ma spuneti-mi ce sa fac? e adv ca ma place?

7 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Este posibil sa te placa. Daca ai id lui incearca sa vorbesti cu el despre cat la suta ii place de fiecare fata din clasa. O sa mearga mai ales dupa ce zice la toate fetele cat la suta ii place de ele tu o sa il intrebi si de tine cat la suta ii place si poate va avea curajul sa reunoasca. Apoi vorbiti despre subiecte comune si tu ii vei spune ce simti pentru el. tongue Si poate asa o sa-l faci sa se descotoriseasca de fata aia care sta cu el doar pentru banii lui. Bafta;* si Paste fericit!

| Marii a răspuns:

Noi nu putem spune daca te place sau nu, si la mine in liceu e un baiat care mereu se uita dupa mine, dar nu inseamna ca neaparat trebuie sa ma si placa. Cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe el, spune-i ce simti, informeaza-l despre iubita lui, sigur o te observe cat iti pasa de el. happy

| mihaela_7915 a răspuns:

Pai. daca zici ca tii asa mt la el. orice s-ar intampla.incearca sa ii deschizi ochi sa ii arati ca pr lui il vrea numai pentru bani. nu t lasa pana nu ii demonstrezi asta.bafta.pup

| axelmatei a răspuns:

DA fata te iubeste prindel odata singur si sarutal lasa rusinea si astea cel mai simplu mod de afla cat de mult te place

| GrigoreVarlam a răspuns:

Eu cred ca te place big grin, numa ca ii e cumva rusine sa recunoasca, cum de altfel cred ca ti-e si tie laughing, cel mai bine du-te tu la el ia-ti inima-n dinti si zi ce ai pe suflet sunt sigur ca nu o sa te refuze big grin, numai du-te singura (fara prietene dupa tine) si sa-l prinzi si pe el singur ca asa ai sanse mai mari sa recunoasca ca te place (chiar daca esti fata fa tu primul pas ) in momente din astea trebuie sa ia si fata un pic initiati-va, iubiti-va mult pana nu e prea tarziu laughing tongue BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze ca iti zic da ii cam nu stiu...:? cam,, trucat'' sa zic asa da daca e adevarat eu iti tin pumni sa reusesti cu tipul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca se uita la tine normal ca te place
am un baiat in clasa care imi place de el dar nu stiu daca ma place ca ii mai place de o fata de 14 ani si el are doar 10 si sta cu o fata si ma enerveaza