| AxelSkl a întrebat:

Am o problema ce tine mai mult de parte cu romance-ul. In mod normal, nu as fi intrebat aici pentru un sfat, dar chiar nu stiu ce sa fac...
Deci imi place de un baiat care e in scoala cu mine, doar ca la alta clasa. Asa. El stie ca-l plac, i-au spus cei de la el din clasa, si asa, iar colegele sale ~ si prietenele mele ~ au incercat sa ne apropie, sa ne faca cunostinta. Dar fara folos.
Am avut acum o excursie la Alba Iulia in care a venit si el. Totu' bine si frumos, alea alea. doar ca am jucat Adevar sau provocare, iar el a fost intrebat daca ma place si a raspuns ceva in genul : ' Ce? Aaaa. Nu. ' si s-a intors la aranjatul perdelei.
Nu prea am vorbit cu el, mi-a fost rusine si mai bine ma inteleg cu cel mai bun prieten al sau decat cu el. Iar o colega de-a mea, azi tot statea langa el si ea vroia sa ma ajute sa ma cuplez cu el, doar ca se cam dadea la acest tip!
Pe drum inspre Bucuresti, a fost provocat sa ma pupe pe obraz si... a facut-o!
Oricum, as vrea sa ma ajute cineva, adica ce ar trebui sa fac in aceasta privinta? Imi e rusine sa vorbesc cu el, dar sa-i zic in fata ca-mi place.

2 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Pai daca nu ii zici tu, el nu iti spune.Trece timpul si nu trece spre binele vostru ca relatie. poate.Te-a pupat pe obraz, dar printr-un joc, de fel relatia se formeaza dintr-un joc si ajung sa fie foarte stranse in timp.Si vezi sa nu se gaseasca alta mai sincera sa se dea inaintea ta la el si sa ti-l ia. Poate ii place de tine, nu pot sa stiu sigur, da' tu poti afla asta.Salut!

| MariaToader a răspuns:

Incearca sa te apropii de el