| Secret125 a întrebat:

Am o problema, imi intarzie de 3 saptamani menstruatia, am niste dureri "ca de menstruatie" cam de o saptamana, mentionez ca sunt virgina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Ți-aș fi răspuns mai rapid dacă aș fi primit vreo notificare...
Stai calmă, se mai întâmplă. O dată nu mi-a venit o lună întreagă. Dacă ai dureri înseamnă că o să vină curând.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cel mai probabil este o dereglare hormonala.

| Secret125 explică (pentru zurick):

Nu mi s-a intamplat asta niciodata.Ce-i drept nu am avut menstruatia regulata, dar maxim 11 zile mi-a intarziat.

| zurick a răspuns (pentru Secret125):

Ți-aș fi răspuns mai rapid dacă aș fi primit vreo notificare...
Stai calmă, se mai întâmplă. O dată nu mi-a venit o lună întreagă. Dacă ai dureri înseamnă că o să vină curând.

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul adolescentei creat de cei de la Chilotis.
https://chilotis.com/