| gamze a întrebat:

Am o relație cu un baiat de 1 an jumate chiar mai mult si totul merge perfect. Stam împreuna ne înțelegem ne iubim, dar problema cea mare este ca mama mea nu accepta relația noastră. Eu Sunt tătăroaică iar el roman si mama nu vrea sa accepte imi tot repeta sa o termin cu el sau sa aleg dintre ea si el. Acum cateva zile a fost mama pe la mine el era la munca si am vorbit cu el sa ascundem din lucrurile lui prin casa si mama a găsit o pereche de adidași si m-a întrebat ce sunt cu ei. Știa ca sunt ai lui si am încercat sa inventez o minciuna pe loc dar nu stiu daca m-a crezut. Azi cand am vorbit cu ea mi-a zis ca de cand a văzut adidașii in casa a început sa se gândească la toate chestiile ca sa o termin cu el ca nu are nimic cu el pur si simplu e roman ca sa imi gasesc pe cineva de religia mea. Si ca mai târziu sa nu ii spun ca nu pot ca sunt obișnuita sau ca intervine altceva ( gen sarcina ). Cred ca la asta s-a referit. Nu stiu ce sa fac nu pot sa aleg. Pe el il iubesc enorm iar pe mama o iubesc si pe ea e singurul meu părinte! Nu pot sa aleg nu stiu ce sa fac. Plus ca de fata cu el ma rog ca a auzif faptul ca mama voia sa imi dea întâlnire cu un baiat tătar si mie nu imi plac chestiile astea deși e conștienta ca vorbesc cu cineva încearcă sa ma tot imbarlige! Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Diance a răspuns:

E mama ta, nu şefa ta. Ia atitudine! Ai propiile vise. Ar trebui să îi spui asta. Eşti altă persoană, cu alte vise, chiar dacă eşti fiică -sa.

| mdarius92 a răspuns:

Asta cu religia e o intreaga nebunie. Tu fa ce iti spune inima, nu lasa parintii sa aleaga in locul tau.