| diiiiiannnnaa a întrebat:

Am parul cret crying... ce frizura imi recomandati? sad mersi.

Răspuns Câştigător
| alle529 a răspuns:

O colega de-a mea are parul lung si cret, daca si`l prinde in coada nu`i sta bine sincer, dar ea isi prinde cateva fire de breton (din fata si le da peste cap ) si si`l prinde cu o agrafa, restul si`l lasa desfacut si ii sta ff bine, daca nu te incanta ideea poti sa te uiti aicea la ceva frizuri pentru par cret:

http://www.divahair.ro/......au_ondulat

http://tunsori.i9.ro/par%20cret

http://www.fete24.info/search/tunsori+par+cret

http://www.elady.ro/......r-ondulat/

Sper ca ti-am fost de ajutor! Pa pa! :*:)

14 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

tunsa scurt

| JackieSue a răspuns:

Eu am zis tunsa scurt pentru ca mie imi place mai mult o fata creata cu parul scurt decat lung si e si mai bine pentru tine-ti-e mai usor sa ti-l ingrijesti.In plus toate fetele isi lasa parul cret lung ...deci daca e scurt o sa fii mai deosebita.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa! la fel ca si tine eu am parul cret...si sincer nu-mi place deloc cum imi sta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret, foarte cret si nu imi sta bine deloc ce sa cac ca sa stea tot timpu drept da sa excludem place si feonu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea are parul cret si foarte bogat, a fost la cuafor si ia mai luat din volum, dupa ce face bae pe parul umed se da cu spuma dupa care il lasa sa se usuce singur.il poarta desfacut sau isi mai pune o cordeluta cu o fundita mica...si i sta FOARTE BINE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret si de obicei dupa baie il dau cu spuma ...si se fac onduleurile frumoase. parerea mea e ca. o fata e mai frumoasa cu parul lung. dar sa fie bine ingrijit.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret, dar cu vreun an in urma l-am scurtat, acum e mediu si cred ca e mult mai frumos atunci cind e lung si cret, fiindca cind e scurt arata prea infoiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret:dupa ce fac baie iau un pic de gel si il intind pe amandoua maini, dupa dau cu mainile prin par(asta dupa ce m-am pieptanat). cea mai potrivita lungime pentru par este mai jos de umeri adica sa nu fie scurt ca iti face un cap ca de oaie(propria experienta)si inca cateva lucruri care le fac eu :cand ma usuc cu feonul tin capul in jos, ma pieptan doar dupa ce fac baie (sa nu va pieptanati cand aveti parul uscat ca vi se face parul ca o matura)si folositi un sampon si un balsam pentru parul cret. sper sa va fie de folos. un par frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo parul de fapt se piaptana inainte sa te speli ca samponul sa poata actiona mai bine si dupa ce te speli nu se piaptana doar atat cat iti aranjezi parul pentru ca slabesti firul de par si efectiv ti-l distrugi si e de rocomandat pentru o aranjaresa e dai cu spuma lavarfuri cand iti este ud

| Ramo_4296 a răspuns:

Acea persoana anonima iti da sfaturi foarte bune...asa fac si eu si ma ajuta
. vreau si eu sa te ajut, pastreaza`ti parul asa cum e, ai zile in care iti sta bine, zile in care iti sta rau.parul cret e cel mai pretios eu timp de 1 an l`am intins incontinuu am avut noroc ca nu eram vopsita sau sa imi dau cu diferite produse in cap pentru ca atunci nu ma mai bucuram de el. bucuria ca esti creata vine mai incolo
Ce vreau sa zic de aici e sa nu te intinzi mai ales daca esti vosita, iti strici parul si e pacat mai bine il lasi asa, incearca sa nu pui prea multe produse in el, eu folosesc o lotiune de la avon pentru par degradat daca cumva ai probleme cu el, eu deasupra am parul ca sarma si sub am niste bucle super si ma dau cu acea lotiune si ma ajuta acum depinde de par. Sper sa te ajute happy

| africangirl a răspuns:

Buna all.eu nu inteleg de ce va plangeti toate ca aveti parul cret! si eu am parul foarte foarte cret si bogat si sunt mandra de asta, altele se fac permanent ca sa aiba parul asa si mai rau si'l distrug... daca aveti parul cret inseamna ca aveti o adevarata podoaba capilarawinking:*:X