| bianca37 a întrebat:

Am probleme mari cu cosurile care imi ies pe spate pe umeri si pe piept, nu stiu cum sa scap de ele
Mi as dori un spate curat fara cosuri. ce as putea face

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Alimentatia, daca consumi zilnic multa paine, patiserie, dulciuri, suc, prajeli, cipsuri, sunt bombe calorice pline de grasimi, si cu lactatele grase ai grija, am avut la fel, pe umeri si toata partea de sus a spatelui, cateodata apareau si cele rosu spre vanat care dor la atingere de iti vine sa tipi. Alimentatie sanatoasa, piept de pui, de curcan, peste, cotlet de porc care nu are grasime, peste, copanele de pui fara pielita, fructe de mare, si ca si carbohidrati opteaza pentru orez, cartof, paste integrale, fasole, legume, dar nu prajite, daca ai o friteuza pe aer cald face minuni, sa gatesti doar condimentat, fara ulei, nu da banii la medici, ai grija la ceea ce mananci, impactul e enorm, orice produs gras si gatit in ulei produce mici inflamatii in corp, acele inflamatii ies la suprafara prin aceste cosuri, medicii iti pot recomanda creme, pastile sau alte dracii dar daca nu tai problema direct de la sursa vor aparea din nou indiferent ce tratament medicamentos iei.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spatele plin de cosuri este de la imbracamintea sintetica, pe care o porti zilnic.
Poarta numai imbracaminte de bumbac (cotton 100%) si nu vei mai avea cosuir.
Nu uita: spalarea se face ZILNIC cu apa calda si sapun, atat pe fata cat si pe tot corpul!

| Hyperion7 a răspuns:

Sa mergi la dermatolog!
El e singurul care te poate vindeca de orice boala a pielii, mă rog, mai mult sau mai puțin

| Kozi a răspuns:

Sa mergi la internist si sa vezi daca nu ai probleme cu ficatul, cu fierea.
Cosurile inseamna grasime. Iar grasimea e de la proasta functionare a ficatului.
Ar mai putea fi si cauze hormonale. Dar medicul iti spune.