| bombonica_1146 a întrebat:

Am realizat ca sunt mai singura ca niciodata...am trecut prin multe vara aceasta cu baietii cu familia dar iata ca s-a dovedit ca cei care ii credeam prieteni s-au dovedit a nu fi, a durut la inceput, dar iata ca am putut ascunde suferinta, am reusit sa trec peste si iata-ma acum gandindu-ma ca, cum sunt acum e bine, adica perversa si interesata, mai bine spus pe interes, ma gandesc doar la mine si atat; va intreb oare fac bine pastrand aceasta atitudine, aceasta raceala?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai realizat ceva ce trebuia sa stii inca de la inceput.Toti suntem singuri si toti nu vrem sa fim singuri.De ce? Daca esti singur incepi sa gandesti si asta e ciudat
Ca ai ascuns suferinta e grav.Nu poti trece peste ceva care nu s-a vindecat, doar l-ai ascuns.Cand te vei intalni cu cei care ti-au facut rau sentimentele vor reveni de doua ori mai puternice decat cum erau.Si se vor transforma in ura.Si ura te va roade pana te vei razbuna.Si cand te vei razbuna, vei regreta.Si cand vei regreta, vei cere iertare.Si cand nu vei primi iertare, vei invata in sfarsit lectia:nu trebuie sa ascunzi, trebuie sa vindeci.Si ca sa vindeci trebuie sa ierti
Mie cuvantul pervers nu imi place si nu mi-a placut niciodata pentru ca are conotatii sexuale. Vrei sa spui ca esti profitoare.Atat timp cat interesele tale sunt satisfacute, atat timp cat nu incerci sa sapi fara motiv pe altii, atat timp cat stii unde sa te opresti ai verde

| Lora a răspuns:

Oarecum e bine sa te gandesti la tine, dar nici prea egoista nu trebuie sa fii putintel sa te gandesti si la cel de langa tine.

| broscutsaaa a răspuns:

Mda. Cred ca vara asta are ceva cu toti. Sunt in aceeasi problema, numai ca eu nu sunt pe interes ca sa zic asa. Nu stiu ce sa zic, eu sunt de felul meu mai infipta, dar parca toate mi se intampla numai mie. Mai bine masoara`ti prietenii, gandeste`te care ti-au fost alaturi si care nu. Ai sa vezi ca daca gasesti unul adevarat, raceala va disparea. :*

| mihai_2762 a răspuns:

Da crede-ma ca da cel putin eu asa zic. singurii prieteni adevarati din viata noastra este familia noastra singurii. bafta

| Mady_1319 a răspuns:

Nu faci bine nici chiar asa cum zici u, Nu fi chiar asa de dura, ca intr-un final o sa iti dai seama ca nu faci bine, o sa te saturi sa tot fii pe interes si o sa iti doresti si tu sa fii fericita sa fii iubita, cu perversitatea si cu interesul nu vei avea parte de fericire ...Gandeste-te macar ca sunt oameni care te iubesc si ai putea sa ii ranesti si pe ei din diferite motive ...Si eu am procedat asa si am singura si nu eram mandra deloc de mine. Toti cei care imi vroiau binele imi spuneau sa ma schimb ca nu fac bine.Si din asta am invatat ca nu trebuie sa ii ranesc pe altii pentru raul pe care mi l'au facut x, y si z. pahappy

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Vara asta parca a fost blestemata pentru mine... am patit aceeasi chestie!:o:o nu credeam ca mai sunt pers care au patit exect ca mine. in fine si eu sunt la fel! indiferenta si rece... nu vreau sa fie ce a fost.