| Lollix a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.acum cateva saptamani glumeam cu o prietena. ca mie nu imi place de nimeni si vreau sa traiesc si eu o drama. glume de astea. si am spus in gluma ca il iau pe. 'x' o sa ii zic. si ca '"imi place de el" si ca el ar fi printul. nu era adevarat. si tot am glumit mult pe tema asta. mereu radeam si ziceam ca's data peste cap de "indragosteala". acum. nu stiu de ce. cred ca din cauza ca mi-a intrat in cap ideea. cand il vad am asa niste emotii. si. nu mai pot sa'l vad intr'un mod normal, ma rusinez cand e prin preajma. oare e doar ideea aceea care s-a format sau este mai mult acum? voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| romina_9544 a răspuns:

Deci
Lollix sfatul meu pentru tine este sa incerci sa fii cat mai naturala in preajma lui in niciun caz sa nu ii zici prietenei tale despre asta...prietenele au gura marestraight face
si incerci sa il cunosti cat mai bine...
asta as face eu.
de fapt am facut
fundita?puppy dog eyes:Xbig grin

2 răspunsuri:
| melanya a răspuns:

Inainte de a-i spune prietenei tale ca iti place de el te-ai gandit la el ca la un posibil iubit?
Cred ca "ideea aceea care s-a format" se transforma in dragoste pe bune.

| Lollix explică:

Nu m-am gandit ca la un posibil iubit, era doar o gluma, l'am ales. "la intamplare"... si e prietena mea cea mai buna, nu am cum sa nu'i zic.big grin