| ShtephShiShht a întrebat:

Imi place sa desenez in general ( mai mult manga/anime ). Ideea e ca eu nu pot face nimic fara sa ma uit in fata calculatorului. Adica nu am originalitatea intr'un desen. Oare ca sunt la inceput?

Multumesc, Funda+Vot!

6 răspunsuri:
| qMiruq a răspuns:

Dap, esti la inceput, exerseaza mai mult, in special ia fiecare detaliu in parte de exemplu: deseneaza o mana in mai multe pozitii, si tot asa happy pe urma asamblezi fiecare parte a trupului si iti va iesi original si exact cum ti-ai imaginat, dar asta prin multa munca happy! Multa bafta in continuare!kiss

| DrNefarious450 a răspuns:

Pai e si normal, daca ai un model in fata mai bine desenezi, oricum majoriatea ca si Kishimoto sau Oda au talent innascut, s-au nascut in Japonia si au multi sustinatori

| ShtephShiShht explică (pentru DrNefarious450):

Stiu. Nu trebuie sa dai exemple. Toti au auzit de ei laughing

| DrNefarious450 a răspuns (pentru ShtephShiShht):

+ ca sunt milionari acum laughing

| alinsuntinfrantaincantonament a răspuns:

Da, pentru ca esti la inceput, dar poti si din carti cu anumite imagini. Faza este ca, daca continui sa copiezi din imagini, incet-incet, vei putea face desene din propria ta imaginatiewinking