| wann a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cand este recomandat sa te apuci de atletism, adica la ce varsta, sau daca e vreo varsta?big grinMultumescbig grin

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Da, de mică. Atunci se observă dacă organismul tău este pregătit pentru așa ceva și elasticitatea corpului. În timp crești, oasele se formează normal, ca la noi toți, nu ca la un atlet, iar organismul la fel. Dacă s-ar fi putut la orice vârstă, atletismul nu ar mai fi pus o limită a vârstei persoanelor care îl practică.

2 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Atletismul trebuie practicat de mic, asa vei avea toate sansele sa te dezvolti cat mai frumos.

| byanca_4814 a răspuns:

Cel mai bine ar fi cam din clasa a3-a, a4-a asta in cazul in care pici pe mana unu antrenaor bun eu fac din cls a5-ea si serios din a-7ea si este foarte ok. Npc happy