| HappyPills a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Prietena mea cea mai buna m-a tradat.Am fost foarte dezamagita, am rupt orice contact cu ea desi suntem in aceeasi clasa.Suntem certate de cateva luni.Nu as fi aflat nimic despre ea daca una dintre prietenele mele nu mi-ar fi spus, dar sa trecem la subiect.Problema este ca una dintre prietenele noastre comune mi-a spus ca vrea sa se impace cu mine, si sincera sa fiu inca mai tin la ea si vreau sa ma impac cu ea (dar cum se spune, te tradeaza odata, te mai poate trada inca o data). Prietena mea a discutat cu noi, eu nu i-am spus ca sunt chiar convinsa ca vreau sa ma impac cu ea.Intr-o zi a venit o alta prietena comuna, a vorbit cu prietena tradatoare pe messenger si a intrebat-o daca vrea sa se impace si raspunsul a fost "da". A doua zi am mers la scoala cu gandul sa ma impac dar nu s-a intamplat asa.
Intrebarea este: sa ma impac cu ea sau nu? sa mai am incredere in ea sau nu?
(vreau sa spun ca a fost foarte dureroasa minciuna spusa de ea, am plans cateva zile, adica eu tineam intr-adevar la ea)

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Poti sa'i mai dai o sansa, dar sa nu mai ai incredere asa multa in ea si in nimeni ( in afara de parinti ), prietenii nu sti niciodata cand te tradeazawinking si nu e bine sa te bazezi f mult pe o persoanawinking

da aici in cazul acesta fii tu un pic mai desteapta si nu te mai tot framanta atatwinking kiss
ea ti'a gresit! nu tu i'ai gresit ei! corect?
ea trebuie sa vina la tine si sa isi ceara iertare, iar tu o poti ierta de data asta, sa zicem ca'i mai dai o sansa! si ar fi bine sa vb la scoala fata in fatawinking nu pe mess...
nu asa ca vine o alta prietena comuna la tine si iti zice nu stiu ce, ce ti'o zis ea si bla bla...
ca daca prietena care te'a dezamagit vrea sa se impace cu tine, nu-ti face griji ca o sa vina ea la tine si o sa-si ceara iertarewinking
tu stai linistita, vezi-ti de treburile tale, mai poti vb si cu alte prietene, daca nu ai f multe incearca sa iti mai faciwinking
si asteapta momentul cand o sa vina aceasta fata sa isi ceara iertare, eu spun sa o ierti big grin, nu e bine sa tii ura pe cinevawinking, totusi sunteti colegewinking, dar sa nu mai ai asa multa incredere in ea, si secretele sunt secrete, pastreaza'le doar pentru tine kiss eventual despre aceste lucruri mai poti vb cu parintii, pentru ca in prieteni niciodata nu poti avea incredere deplina! kiss

31 răspunsuri:
| ana_5533 a răspuns:

Eu zic...sa ii mai dai o ultima sansa...si daqa mai aude una ceva de cealalta sa se termine de toot, maakar o ultima sansa, ca nu ai nimic de pierdut.:* va pup.ascultati-mawinkingsi aduceti-va aminte de clipele frumoase.
. puuupz:X incercati si o sa vedeti ca va prinde bine va iubesc:*

| happyme a răspuns:

Eu zic sa nu te mai impaci cu ea eu sunt in aceiasi situatie cu tine. mi-a mai facut odata inainte acelasi lucru si am iertat. o crezand ca nu mai face asa... dar uite ca a facut la felhappy nu face greseala sa o ierti si sa. ti faca iar asa pentru ca o sa suferi mai mult...