| ValiPopa a întrebat:

Am si eu o mare plobrema sunt dependet de tel ce sa fac sa nu mai fiu

Răspuns Câştigător
| barbutxxx a răspuns:

Ca sa nu mai fi dependent de orce lucru este extrem de greu sa renunti din prima, incearca sa reduci din timpul alocat telefonului putin cate putin. adica azi stai 5 h pe telefon maine stai mai putin sa zicem 4 ore umbli 4 ore cateva zile apoi mai tai o ofa si tot asa! Asa s-a lasat tata de fumat!

2 răspunsuri:
| TheSearcher a răspuns:

Devii obsedat de altceva. Alege o alta ocupatie ce-ti place si abordeaz-o in mod repetat.

| hideaway a răspuns:

Nu-l mai folosi, pur și simplu, sau în cel mai rău caz, rupe cartela/strică-i bateria dacă chiar nu te poți abține.

Altă metodă ar fi să-ți găsești un lucru cu care să-ți ocupi timpul. Că tot a început școala, ocupă-te mai multe de școală, de exemplu.
Baftă!