| maddallyna_7038 a întrebat:

Am si eu o problema: am discutat'o cu mai multe persoane, dar nimeni nu stie sa'mi raspunda. Sunteti de parere ca dupa o relatie de 1 an si 4 luni exista prietenie intre cei 2?

(asta in cazul in care unul dintre cei 2 inca mai simte ceva mai mult...decat prietenie)

multumesc

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât ai iubit foarte mult o persoană (şi încă o mai iubeşti) pentru mine una nu se poate pune problema de o relaţie de prietenie între cei doi.Pentru că îţi va fi greu să te stăpâneşti şi mereu vei vrea mai mult. Totul sau nimic.Nu se poate totul? Ok, rămâne nimic. Ceva între cele două se poate crea doar dacă nu ai iubit cu adevărat. Aşa, nu îţi va fi greu.

| YourSweetAngel a răspuns:

Prietenie adevarata nu poate exista atata timp cat unul din cei doi inca il iubeste pe fostul/fosta pentru ca tot timpul vor aparea probleme, gelozie si altele...ti'o spun din propria experientasad