| irinaaa22xx2 a întrebat:

Am si eu o problema care a devenit cam serioasa. Sunt clasa a 9 a si la inceputul anului am nimerit in banca cu o tipa care miroase a coteț. La inceput ii miroseau doar hainele, mai ales cand venea in maneca scurta, prin septembrie- octombrie. Cand a venit iarna m-am bucurat si eu ca isi punea ceva peste tricou si nu mai mirosea chiar asa. Pe parcursul iernii a inceput sa-i miroasa respiratia oribil si de la apropriere si de la 2 metri distanta, nu exagerez. Nici nu trebuia sa deschida gura ca mirosea oricum. In anumite dati cred ca m-a contaminat si pe mine ca incepuse sa ma doara gatul dupa ce am stat in mirosul ei. Mi-a fost greu tot timpul asta, imi venea sa vomit la scoala efectiv. Mi-e greu rau sa ma focusez la ore si ma uit urat la profesori din cauza ca ma sufoc.
Nu i-am zis niciodata ca o sa o ia personal si n-am cu cine altcineva sa stau in banca. Zilele astea s-a incalzit afara, iar a venit in maiou, iar ii miroseau gura si pielea. Nu inteleg de ce trebuie sa puta asa in conditiile in care parul ei pare spalat mereu. Ce ar trebui sa fac ca sa nu ma mai sufoc? Miroase de la 2 metri distanta, nu merge sa ma dau mai intr-o parte si mama nu vrea sa ma mute in alt liceu.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i dirigintei sa te mute de langa fata aceia, ori roag-o pe diriginta sa vorbeasca cu fetita ca sa se spele si sa-si schimbe hainele, ca diriginta poate face acest lucru, intr-o maniera diplomatica.
In orce caz, din atata lucru nu se pot face trasferuri de scoala.

| LisaJulie a răspuns:

Te-ai gândit cumva ca fata are o boala și de aceea miroase! Și ca poate nu isi permite sa se trateze?