| maryngeorge a întrebat:

Am si o intrebare este posibil sati anuleze permisul in caz ca ai probleme cu inima?
Pe mine de o vreme mai lunga ma inteapa inima si mie teama sa ma duc sa-mi fac analize din cauza ca mi-e frica sa numi ia permisul de conducere mie teama.
Voi ce parere aveti se poate sa-mi ia permisul din cauza asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar trebui sa fie probleme foarte grave, respectiv risc foarte ridicat si iminent de infarct, pentru ca medicul la care mergi sa anunte politia. Nu cred ca este cazul la tine. Du-te foarte repede la medic, cu cat amani boala se poate agrava. Sanatate si numai bine!

| meoww a răspuns:

Asta chiar nu conteaza,nu sunt sigura daca iti ia permisul dar nu are nici o importanta!,daca te inteapa inima trebuie sa mergi imediat la medic.Ce ai zice daca dintr-o data ai ajunge intr-o faza critica in care nu ai mai putea respira?, si nu sar mai putea face nimic in legatura cu asta?, nu numa ca ai ramene fara carnet pe viata dar o sa trebuiasca sa iei si o gramada de medicamente.

| dotea_5137 a răspuns:

Chiar daca e ceva grav iti da medicamente sau ceva de genu nu are nimic legatura cu permisul, dar du-te "mai omule" la medic eu cred ca sanatatea e mai importanta decit un permis! succese insanatosire grabnica!