| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut clasa a 9-a si o sa am colegi noi. Cum sa ma integrez bine în noua clasa și sa ma placa toată lumea?

Răspuns Apreciat de Editori
| Corina64 a răspuns:

Încercă în prima săptămână de școală sa vorbești cu toți colegii, asa o sa va cunoașteți mai bine, încearcă sa te faci plăcută și fii tu însuți. Acum e greu ca toți din clasa sa te placa, se vor găsi poate câțiva sa comenteze, dar nu uita încearcă sa te comporți frumos cu toti din clasa

2 răspunsuri:
| Mariaroxi1234 a răspuns:

Pur si simplu fii tu. Cei care te plac asa cum esti aia iti vor fii prieteni. Stai calma. Doar fii sociabila, nu fii timida si incearca sa comunici cu toti colegii cat mai mult.Totul o sa vina de la sine. Baftă

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îți cunoști toți colegii, să fii sociabilă, educată, comunicativă.