| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cum sa ma integrez in noua clasa?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa mergi si sa vorbesti cu toata lumea pana gasesti acele persoane cu care sa te simti cel mai bine si atunci te concentrezi pe consolidarea unei prietenii cu ei

| CleanHeart a răspuns:

Zambeste si socializeaza cu toti colegii, mai rade la glumele lor hahaha hihihi si te integrezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te bati cu colegii

| anamaria82726 a răspuns:

S-au facut deja grupuri in clasa si nu ma pot baga in seama asa...as parea ciudata si ei nu ar accepta persoane noi, cred

| denisaasg a răspuns:

Incearaca sa fii deschis cu toata lumea si sa vorbesti cu toata lumea, iar dupa alege-ti persoanele pe care le crezi potrivite sa iti fie prieteni

| Lili514 a răspuns:

Chiar daca nu e stilul tau, incearca putin sa te bagi in seama, sa observi comportamentul celorlalti si sa te apropii de oamenii care iti plac si cu care crezi ca ai avea ceva in comun. Incearca sa lasi putin timiditatea la o parte, caci nu ai ce sa pierzi. Sigur ca nu putem fi prieteni cu toti colegii, insa sigur se afla si persoane pe aceeasi lungime de unda cu noi. Socializeaza, propune iesiri in afara orelor si fii tu insuti! Imediat ce iti dai seama ca nu esti acceptat, respectat, ca nu te simti in largul tau langa anumiti colegi, incearca sa ii eviti. Si legat de profi, nu stiu daca si la asta te refereai neaparat, tot asa...incearca sa fii activ, sa te "ia la ochi", sa te straduiesti la materiile care iti plac. Eu am trecut in a 9a si chiar in primele zile am remarcat cateva fete de treaba si m-am dus si m-am imprietenit cu ele si e o relatie de prietenie foarte faina, iar ele reusesc sa imi ridice moralul in momentele mai proaste si viceversa. Multa bafta!