| SimonaaaF a întrebat:

Aoleeeu! Vine şcoala! :-slaughing Bună, bună! Dragilor, trec acum în clasa a IX-a, am intrat la un liceu bun (nu contează numele lui) şi aş vrea să fac o părere bună tuturor, atât viitorilor mei colegi, cât şi profesorilor (mai ales). Nu prea ştiu cum să mă comport cu ei, ce să fac şi de asta aş dori să mă ajutaţi puţin. (puţin mai mult laughing) Cum să mă comport? Cum să fac o impresie bună?

Răspuns Câştigător
| SatanSoul a răspuns:

Ai putea sa incerci sa te intelegi cu toti colegi, sa fii de gasca(adica sa te distrezi, sa nu-i parasti, daca se hotarasc sa fuga de la scoala sa fi de partea lor)sa fii glumeata( in limita bunului simt). Daca esti destul de atenta la ore, iti faci temele corect si te comporti exempar la ore profesori o sa se ataseze de tine si o sa le faci on impresie buna. Sper ca am fost de ajutor happy.

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Pai draga simona trebuie sa fii tu insuti, profesorii pune mai mult accent pe disciplina decat pe invatat deci daca ii respecti si nu le faci probleme, te vor a drept model o fata foarte cuminte, iar cu colegii fii naturala sunt fel si fel de caractere unii te vor placea alti nu si cand ma refer la altii, ma refer la fete unele vor fi geloase, dar tine cont de urmatorul lucru prima impresie conteaza cel mai mult, daca profesorii te-au fazut cuminte asa te vor considera tot anul, daca colegii tea-vazut deschisa asa te vor vedea mereu, stii proverbul ala daca esti destept 5 minute poti fi prost toata viata, mult succes