| MarinescuTudor a întrebat:

As dori la anul sa dau la facultatea de informatica, mai exact la politehnica din Bucuresti automatica si calculatoare, stie cineva in ce consta admiterea? Concurs pe dosar,(adica se poate intra doar cu media de la bac) pe test.Sa ma lamureasca cineva bine cum sta treaba

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca mai exista concurs pe dossar...deja s-a renuntat la medii din anii precedenti pentru intratul la liceu, probabil ca si la afcultate va fi la fel, numai pe baza de examen.

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi pe siteul facultatii, in sectiunea "admitere" cauti admiterile pentru licenta.
Iar admiterile la automatica si calculatoare mereu au fost pe baza de examen scris; citeste conditiile de admitere si metodologia.