| ChrissAndrea013 a întrebat:

As vrea sa nu imi mai fie frica sa ma uit la filme de groaza. Mereu cand vin niste colegi pe la mine, sau cu fratele meu mai mic de 10 ani, imi spun sa ne uitam la un film de groaza, si pana la urma alegem sa ne uitam la filme de acțiune, sau eu sa stau tot filmul cu capul in perna. Cum imi pot învinge teama?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Uita-te odata de la cap la coada cu o prietena in care ai incredere. Apoi, de fiecare data cand ti-e frica, repeta-ti in gand ca nu e nimic adevarat de acolo, si ca daca nu ti s-a intamplat nimic din film pana acum, de ce ti s-ar intampla brusc? Cu cat vezi mai multe filme horror cu atat te obisnuiesti mai mult cu felul in care decurg si nu mai ai treaba dupa. Asa am facut si eu si o prietena si a mers.