| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu parerile voastre in legatura cu urmatorul subiect(in special al baietilor, dar si ale fetelor sunt binevenite):Ce credeti despre baietii carora le plac sa "isi traiasca viata" mai mult, chiar daca sunt implicati in relatii stabile? Sau nu exista asa ceva? Eu am o relatie de 6 luni cu un astfel de baiat. E ok, relatia merge bine, mi-a demostrat ca tine la mine, insa ce m-a socat oarecum a fost atunci cand mi-a spus ca "e cam greu sa fie doar al meu"(si aici se referea dpdv al rel sexuale), fraza urmata de o explicatie cum ca asa ar fi baietii:ei iubesc o fata la care se intorc mereu, insa mai "experimenteaza" din cand in cand si prin alte paturi.Nu sunt legata la ochi, traiesc in prezent si sunt constienta de lucrurile astea, dar parca imi e greu sa ma obisnuiesc cu asa idee.sau e el exagerat si eu sunt prea indulgenta.mentionez ca pana in prezent nu am avem probleme legate de infidelitate si incerc sa am incredere totala in el, insa dupa ce mi-a spus, ma gandesc cam des la ce face el in lipsa mea.

3 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

E o prostie chestia asta : "e cam greu sa fie doar al meu"! Cand iubesti nu-ti mai pasa de nimeni si de nimic, chiar daca iti dau tarcoale sute de fete frumoase si atragatoare, tu nu-ti poti lua gandul de la ea. Daca prietenul meu ar fi pus intr-o situatie de genul, imi primul rand s-ar gandi la mine, cum m-as simti daca as afla, apoi s-ar gandi pentru ce sa distruga o relatie de viitor? Pentru o aventura de noapte? Nu se merita, chiar el mi-a zis-o in fata. Mi-a zis ca nu are nevoie de altcineva, decat de mine. Ce are alta si nu am eu? Asa gandesc persoanele care intr-adevar isi iubesc partenerele de viata! Si intre voi nu ar trebui sa exista secrete sau retineri daca intr-adevar va iubiti. Cand ti se pare ceva dubios, discuta cu el (nu certuri ), incearca sa vezi de ce are nevoie, poate tu nu-l satisfaci indeajuns si este nevoit sa gaseasca acest lucru in alta parte. Tu, stiind care e problema, ai incerca sa remediezi, ca sa nu fie nevoie sa se ajunga la " o alta"! Comunicarea nu trebuie sa lipseasca intre voi, nu uita ca e esentiala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, sfatul meu ar fi ca daca ti se pare ceva neregula discutati vezi si tu ce ii lipseste (satisfactie...etc.). Problemele acestea cu aventura de o noapte pot incepe daca tu il neglijezi daca nu discutati nu puteti rezolva o problema daca nu il intrebi ce ii lipseste sau daca vrea mai mult de la tine el nu poate sa iti zica asa in fata ca vrea mult mai mult de la tine ...normal pentru tine ar fi o usurare si ai stii ce ai de facut dar eu ma pun in locul unui barbat si este cam greu sa zici vreau mult mai mult de la tine deci nuuuu e jenant. Am spus :discutie multa nu certuri si daca cumva esti sigura pe tine ca te insala sfatul meu ar fi sa ii dai papucii pentru ca daca il ierti se invata si va face la fel pentru ca va sti a tu il ierti iarasi. Sper ca sfatul meu te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te pripi... daca il prinzi in fapta nu mai sta cu el