| fluturash9 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca se poate...de ce oare dragostea doar atat de tare? de fapt nu.de ce te doare inima dupa ce ai pierdut o dragoste? imi tot caut raspunsuri, le gasesc dar fara pic de logika.mersi happy

1 răspuns:
| Sinitar a răspuns:

Doare pentru ca nu esti o fiinta fara sulfet, ai un suflet si te doare cand pierzi ceva de genu, daca nu te-ar durea nu ai fi cu nimic mai presus decat un animal cu sange rece.dar pentru ca nu esti si simiti cea ce noi numim "dragoste" te face sa devi un om cu inima buna.sti tu era un proverb "mai intai inveti sa plangi, si dupa sa razi". bafta!