| Mihaela_1828 a întrebat:

Asi dori mult sa ma ajutati.Ascultati-mi istoria, si nu repetati aceleasi greseli pe care le-am facut eu.
M-am intilnit, de fapt traieam cu un baiat de mult timp.Pe linga el, mai aveam unul, de rezerva.Si faceam aceleasi lucruri ce le faceam cu celalat. Diferenta era ca pe unul il aratam tuturor, iar relatia cu celalat era secreta.Asa am continuat-o 5 luni de zile.Nu stiam ce-i cu mine si cine imi trebuie intr-adevar.Intr-o zi, afla prietenul meu, ca pinga el, mai am unul.Aceasta informatie i-a predispus-o (acel de rezerva). M-a tradat.Prietenul meu, aflind de asta, a vrut sa se razbune, si doar acum intele de ce a spus la 11 iunie cuvintele acestea,, Eu te voi face un nimic, si nimeni, niciodata n-o sa mai vreie sa se intilneasca cu tine, voi face sa-ti fie rusine ca te-ai nascut". Auzind aceste cuvinte, am venit acasa, am baut bastile, eram in stare de ebrietate, de aceasta mai sunt aici si va povestesc totul.Sunt in viata inca.Pentru incercare de sinucidere s-au deschis dosar, vreiam sa-l bag pe prietenul meu la inchisoare, sa le zic ca a avut loc un viol. Mi-am dat seama cind mi-am revenit.De ce sa fac aceasta, daca eu sunt vinovata.Stiam ca cu el nu o sa mai pot fi, iar cu altul nici atit.Acum,doar acum cind am vazut moartea cu cochii mei, am realizat cit de mult il iubesc si ca pot sa ma schim pentru el, pentru o viata cu el, dar cred ca e tirziu deja. N-o sa ma pot ierta eui pe mine si nici pe acel de rezerva care mi-a distrus viata, de fapt. mi-am distrus-o singura. Spuneti-mi va rog, cum sa procedez in cazul acesta? Pentru ca nu pot fara el...

5 răspunsuri:
| Alexandra_4191 a răspuns:

Indradevar nu ai procedat bine...trebuia sa ai doar un singur prieten dar acum degeaba iti tin ''predici'' ca presupun ca stii ca ai gresit.happy
dupa parerea mea daca il iubesti pe baiatul ala zic sa vorbesti cu el si ca nu ai realizat ca l-ai avut doar cand l-ai pierdut. sa ii zici ca iti pare rau...iar el daca te iubeste la fel de mult cum il iubesti tu va uita, va trece peste si te va ierta

| Dr4gutzz4 a răspuns:

Pai iti ceri scuze si dupa ii spui daca te mai iubeste

| SimonaAdina a răspuns:

Draga mea ce pot eu sa iti spun este ca ai facut cea mai mare greseala din viata ta.Ai avut pe cineva care te-a iubit si acum ai pierdut acea persoana pentru ca nu ai stiut sa o pretuiesti la timp.Ia gandeste-te daca iti facea tie persoana iubita asa cum ai facut tu, cum ai fi reactionat? Cum ai fi reactionat daca persoana pe care o iubesti cel mai mult te-ar fi numit `rezerva`?! Cei doi baieti de care ti-ai batut joc sunt si ei doua fiinte cu suflet pe care ia-i ranit in cel mai urat mod posibil.Si acel baiat care spui tu ca te-a `tradat`, acel baiat nu te-a tradat draga ci doar a vrut sa termine odata cu tampenia asta si sa nu se mai lase calcat in picioare, cine crezi tu ca ar fi de acord sa fie folosit si batjocorit in acest hal? Daca ai fi fost tu in locul lui si ti-ar fi spus el ca esti doar rezerva lui cum te-ai simiti? Cum ai reactiona? Dar totusi ma bucur ca tiai dat seama de greseala facuta.Tot ce poti sa faci acum este sa iti vezi de viata ta pentru ca este clar ca niciunul dintre acesti baieti nu mai vrea sa isi traiasca viata alaturi de tine, crede-ma ca nu mai exista cale de intoarcere, mai bine uita aceasta poveste si incearca sa iti refaci viata alaturi de alt barbat.Si stai linistita ca pana la urma o sa iti gasesti pe cineva pentru ca nu esti prima si nici ultima care a facut ce ai facut tu.Stiu ca iti este greu pentru ca iubesti acel baiat dar tu ti-ai facut-o singura cu mana ta.Cu timpu o sa uiti de aceasta poveste neplacuta, dar ai grija pentru ca roata se intoarce odata si odata oricat de dreapta ar fi! Poate o sa intalnesti un alt baiat pe care o sa-l iubesti si o sa iti faca si tie ce le-ai facut tu celor doi.Eu nu iti doresc asta,si sper sa iti gasesti iubirea, pentru ca fiecare mai gresim in viata, dar cel mai important lucru este ca ti-ai dat seama de propria ta greseala.Si daca ti-ai dat seama ca ai gresit este foarte important sa nu mai repeti aceasta greseala.Ai grija de tine si iti doresc numai bine!

| maria_4448 a răspuns:

... wow... trista poveste big grin pai ce sa-ti zic eu zic sa vorbesti cu el sa-i spui absolut tot ce simti pentru el... si, daca nu merge prin vorbe dovedestei... :*:*:*
P.S. nu trebuia sa bei acele pastile... de cate ori mai simti aceasta nevoie gandeste-te la cat ttimp ai inaintewinking
pup :* si iti urez multa bafta. sper sa reusesti sa-l recuceresti
aaaa si apropo as vrea sa imi scrii... adica as vrea sa aflu si sfarsitui aceste povesti... si sper din tot sufletul sa fie un final fericit

| Sonny_5338 a răspuns:

Incearca sa iti ceri scuze... daca te-a iubit cu adevarat te va iarta in cele din urma si stai linistita nu o sa se intample imediat o sa dureze ceva.SI NU TE SINUCIDE NU MERITA NIMIC CA TU SA ITI PIERZI VIATA!