| DJSkillzPhiladelphia76ers a întrebat:

Astazi la scoala am dezbatut un subiect foarte interesant dar nu s-a ajuns la o concluzie acum va intreb pe voi:Credeti ca generatia noua a Romaniei v-a salva tara din acest chin si vom fi o tara normala? credeti ca viitorul Romaniei suna promitator?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Suna al naibii de bine viitorul Romaniei.De aia vreau eu sa fiu surda
Cum sa sune bine cand 60% dintre romani nu stiu ce a fost pe 1 decembrie si dintre ei 40% sunt convinsi ca soarele se invarte in jurul pamantului
Romania are cei mai multi analfabeti din Europa
Si da, o sa ajungem sus.Doar pentru a fi caderea si mai dureroasa

| mannu a răspuns:

Daca noua generatie va fi o generatie care va rezista mitei si coruptiei smug atunci ne asteapta zile bune :p

| virtuallove a răspuns:

Noua generatie va pleca din tara, pentru ca aici nu li se ofera prea multe...