| Denis777 a întrebat:

Astept cele mai interesante raspunsuri care sa ma puna pe ganduri. Cum ar putea iesi Romania din criza? Eu sunt de parrere ca nu ar mai trebui sa importam sau sa exportam,sa terminam canalul Dunare-Marea neagra,agricultura la maxim,turism, Rosia Montana(minerit), elevi pusi la munca ca pe vremea lui Ceausescu si sa colectam impozitele datorate de tigani.Alte pareri?

4 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Sa reciclam tot
sa nu mai furam
sa muncim pe branci
sa exportam cat mai mult

| Denis777 explică:

Cu muncitu pe branci, aici se grupeaza: uni care trag pe coate, uni care vor sa trag dar nu au servici(sau unde sa munceasca) si alti care fura(se duc la cules de capsiuni). Cine are ocazia sa fure si nu fura?laughing si la ultima parte din raspuns am sa comentez decat o chestie: Nu, daca noi dam la alte popoare alimente, lemn, minereuri de ce nu le-am putea folosi pentru noi numai ca sa le cumparam la pret dublu de la strainilaughing ma amuza ca am 14 ani si comentes asemenea chestii

| Denis777 explică:

Copii nu invata fiindca asa au fost educati au avut totul de-a gata, parintii nestiind sa spuna nu, si eu zic ca cea mai mare problema a secolului este ca 80-90% din populatia romaniei nu mai citeste parintii, copii, batrani ce exemplu sa ia si ei, si nu vor rezolva nimic cu scaderea mediei la purtare (am exemple in clasa)decat le distruge viitorul parerea mea e ca trebuie batuti ca pe vremea lui ceausescu ore de ce atunci copii invatau fara obiectii si eu sunt de parere ca CEL MAI PROST ELEV DE ATUNCI IL FACEA LA INVATATURA PE CEL MAI DESTEPT DE ACUM poate nu e chiar asa dar oricum. Turism cand te duci cu trenul in spre Bucuresti treci pe langa manastirea Cheajna (ii rog pe cei care au timp sa citeasca pe net despre ea) construita de nepoate lui Stefan cel Mare bombardata de turci cand se facea sfintirea ajunsa acum in paragina doar cu un drum facut, 5 lei intrarea si niste chioscuri de suveniruri ar aduce un profit enorm. Cei care nu au casa sa li se dea un apartament si servici daca nu lucreaza sa doarma pe strada, politia o s u g e le e frica de majoritatea tiganilor si nu le fac nimic adica noi romanii un popor care am facut fata celor mai puternice popoare din istorie sa ne lasam in fata unor politicieni nu am nimic cu tiganii sunt unii educati care ma fac si pe mine la invatatura trebuie educati, si pusi la munca.Un caine daca il dresezi de mic e cuminte.Statul te coboara, tot statul te suie, te ingenunchiaza-apoi te ridica?-nu iti da la.

| nedelcu11 a răspuns:

Deci daca nu mai importam murim de foame, si ai foarte dreptate, ar trebui sa lasam repetenti mai usor, copii nu mai invata, ei is prea ocupati ca sa mai invete, si de aia o sa ajungem o natie de prosti, trebuie sa se ia din nou 10 absente 1 punct la purtare, si sa nul mai ierte profesoru de 30000000000000000000000000 de ori. Si pentru turism daca reusim sa facem plase impotriva algelor avem turism perfect, si nu ar trebui sa colectam impozitele, ci sa-i expatriem pur si simplu, era un lucru pe internet legat de tigani, ca ii consideram cetatenii, care fura si uneori violeaza, aia merita sa ajung imediat in inghisoare, tea amenintat cu un bat, suna la politie, pentru asta e amenda de 1000 de lei, si iti zic ca n-are cu ce sa plateasca. Si sa-i dam dracu pe astia din parlament. Noi hotii, parlamentari. Si chiar daca mori toti astia de ciuma, vin fii lor. E tare complicat cu Romania. Am 12 ani si ma gandesc la astea, tare ciudat nu?laughing)))