| dmalexandru a întrebat:

Auziti daca dau la stiinte sociale, ies avocat?(Daca nu ziceti ce ies cu stiinte sociale )

3 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Dupa ce termini liceul trebuie sa dai la facultatewinking Abia de acolo poti iesi avocat, psiholog, asistent social, profesor, etc.etc. In ziua de azi nu prea conteaza ce liceu ai facutwinking conteaza sa ie bacul cu note mari si te poti inscrie la orice facultate vreiwinking Cunosc persoane care dupa ce au terminat liceul au intrat la medicina chiar daca in liceu au fost la profilul stiinte sociale.Dar cred ca cel mai convenabil e la dreptwinking

| qLoveSmileღ a răspuns:

Sora mea este la stiinte sociale, si da, poti sa iesi avocat. happy

| dmalexandru explică:

Si in afara de avocat ce pot mai iesi!