| love3372 a întrebat:

Aveti idee daca numele Marisa se sarbatoreste azi, de Sfanta Maria? Am cautat pe internet si nu am gasit prea multe informatii...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astazi se sarbatoreste Nasterea Sfintei Maria ci nu a numelui!

Cred ca din dorinta de a bea si a se distra, falsii credinciosi ortodocsi, confunda si sarbatoresc gresit aceasta ziua, caci nu este sarbatoare de nume!

Cat despre numele Marisa, este varianta spaniola a numelui Maria.

| Voidwithin a răspuns:

Ciudat difara doar un s si ar fi Maria, dar in fine daca vrei sa petreci dai un bairam fie ca e vreo sarbatoare sau nulaughing.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Marisa nu cred ca e nume romanesc.

| Andi86 a răspuns:

Nu, nu se sarbatoreste.

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Nu are nicio legatura sigur. Pe bunica o cheama asa si nu isi sarbatoreste ziua! happy

| maryco a răspuns:

Cred ca, deoarece cuvantul de baza ii maria happy