| yanny`s a întrebat:

Aveti talent la >poezii?: care crezi ca este cea mai reusita poezie pe care ai compus`o?:d

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Scriu poezii de 3 ani aproape...Nu stiu daca o sa iti placa dar iti trimit totusi linkul cu ele;) http://www.clopotel.ro/prieteni/talent/talente-49963.html

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Am scris o perioada, pana pe la 20 de ani. As da link, dar ma tem ca nu mi-ar intelege oamenii geniul creatortongue

| cîrne a răspuns:

Am scris si eu o data o poezie de amor iubitei si i-am trimis-o printr-un mesaj. a fost atat de impresionata, incat cred ca a ramas fara cuvinte, caci nu mi-a raspuns. de atunci m-am lecuit, nu mai vreau sa provoc emotii atat de puternice cititorilor mei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ai talent, sau n-ai, scriind, visezi la flori si chiar la astri, si-ai vrea sa -i vezi tu stralucind, in ochii iubitei, cei albastri.in noaptea cea cu luna plina, cand ea te- mbratiseaza dulce, si cand sub cer o tii de mana, si-ontinzi pe iarba sa se culce. tu o iubesti si-ai gand curat, si ea te-asculta si te crede, ca nu vrei s-o duci in pacat dar daca nimeni nu va ...vede? in noaptea cea cu plina luna, tu te supui unui hazard, de ce sa dau vrabia din mana? pe cioara neagra de pe gard? atat am reusit dupa o noapte de munca in otelarie, caniculara.

| Silvia a răspuns:

Am scris acum un an o poezie pentru o colega foarte draga.happy
Nu stiu cat de reusita e dar... ei i`a placut laughing

De`ti vei uita colega
Cu care`ai invatat
Esti o nemernica
Si buna de`mpuscat.

Nu uita anii draguti
Intr`o scoala petrecuti
Mai ales tu nu uita
Ca am fost colega ta.

Cand va bate vantul
In camera goala
Sa`ti aduci aminte
De anii de scoala!
hee hee
:p

| Andra_6586 a răspuns:

Dahappy am talent in poezi.de fapt am talent in arta.happy cred ca poezia"Amintiri" a fost una bunahappy

| JackieSue a răspuns:

Nu am talent. Mi-e prea greu sa gasesc rima sau macar un subiect interesant.Am talent la desen, la povesti.Desenele le-am postat pe google, daca vrei sa le vezi da-mi un mesaj, daca nu ...nubig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei...viziteaza-mi blogul crisego.blogspot.com am acolo o poeziehappy mrg nu stiu daca e cea mai reusita, dar daca vei frecventa blogul, cu timpul voi mai posta poezii si le vei vedeatongue sper sa iti placa

| AduXx a răspuns:

Dorinta,

Sunt momente frumoase
Ce acum mi-le-amintesc plangand,
Provoci si-acum mii de stelute
In sufletul meu plapand.

Sarutul tau e mult mai dulce,
Decat adevarul spus acum.
Te ascult si te privesc,
Iar incep sa te iubesc!

Nu am mai privit pe nimeni
Asa cum te privesc pe tine,
Doar pe tine te iubesc asa,
Doar pe tine dragostea mea.

Uitandu-ma-n trecut
Te gasesc pe tine, iar,
Cu a ta dulce privire
Ma cuceresti din nou.

Si strabat mii de mile-acum,
Sa te gasesc iubite,
Sa fim aceiasi din trecut,
Sa fiu pe veci cu tine!