| nsudfnaoudnaso a întrebat:

Aveti vreun site cu lectii si exercitii si probleme la matematica imi trebuia am luat 6, 15 in teza la matematica si imi trebuie sa invat ca sa reusesc mai mult exercitii pentru clasa a 5-a sa fie va rog astept cat mai repede va rog din suflet sa-mi indrept nota ca mama e suparata de nota care am luato la teza si trebuie sa mi-a indrept cat mai repede e prea putin 6, 15 m-am se astepta la 10 nu la 6, 15 va rog ajutati-ma ca eu nu invatam acasa si din culegere nu am ce sa invat ca sunt exercitii simple va rog ajutati-ma repede cu stima Dennis astept raspunsuri vreau 10 in semestru 2.big grin multumesc anticipat dau fundita la cel mai bun

7 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Degeaba mai inveti eu in fiecare teza am luat 10 la mate!
Si la romana 8, 9, 7, 8, 8.
Dar in caz ca totusi mai ai sanse ca esto doar a 5-a.
Deschide culegerea si rezolvo toata, absolut tot!

| Riyukii a răspuns:

Ai si dat teza? e prea devreme.ai culegere de la concursul COMPER presupun nu? daca da, de la pag. 120 lucreaza toate exercitiile.nu conteaza daca sunt grele sau usoare.si,acum,spune, la ce subiect ti-a scazut cel mai mult?

| nsudfnaoudnaso explică:

Mia scazut la o ultima problema cu media aritmectica avea 1 pun ex si mi-a dat 0, 10 :@

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa iei 10 va trebui sa dai dovada ca sti mai multe decat ar trebui si sa te pui cu mana p carte(sa rezolvi si din culegere chiar daca sunt usoare ca unele chiat t epot surprinde)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degiaba inveti!
trebuie sa aduci acasa o fata care sa te ajute la fiecare lectie sau o invatatoare care sa stie tot asta iti propun eu pentru ca alt raspuns n-am si cretca o sa fie tot bine si o sa inveti tot bine succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am luat niciodata 6, 15 si trebuie sa iti dai silinta cat mai mult din partea mea o sa-ti dau un sfat daca poti suno pe o profeseoara cunoscuta sau doamna ta profesoara sa faci cursuri cu ea. eu nu m-a facut niciodata cursuri cu o doamna profesoara tot daca eu sunt in clasa a 4. sper sa te ajute sfatul meu succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sergiu a cumparat un album de 54, 45 lei si citeva carti, pentru care a platit 24, 65 lei.citi lei a cheltuit Sergiu aproximativ