| Whatthehell66 a întrebat:

Bun, deci daca eu ascult tokio hotel sau imi place de bill ca. sau cine stie ce vedeta muzicala mai "originala" cum s-ar spune nu inseamna ca din clipa in clipa pot sa iau lama tatalui meu si sa imi tai venele sau sa ma arunc de pe bloc sau mai stiu eu ce le trece prin cap parintilor mei. Cum pot sa fac sa le explic ca nu e asa cum spun ei? K o sa devin o drogata si chesti ide-astea?

Al doilea lucru care ma deranjaza la ei este ca au ce au ei cu camera mea si stilul in care vreau sa mi-o facstraight face. adica daca vreau sa pun pe pereti postere cu tokio hotel sau bill & tom etc. repede sar cu gura pe mine ca nu, nu e normal ce fac eu.

Sau tot timpul ma compara cu sora mea mai mica si daca va zic cati ani are pun pariu ca incepeti sa radeti. are numai 2 ani si eu 14 si totusi are cine sa ne compare : mama si tata logik!:@

Adica. ei zic. ea e cu mult mai mica si totusi e mai cuminte, emai linistita, e mai vesele etc etc. Adica. nu stiu. cum pot ei sa ma compare pe mine cu practic un copil de nici 4 ani?@:@:@:@:@

Chiar nu inteleg...

Cu parintii asa. dar nici la masa nu pot sa mananc linistita ca mama sau tata se iau de parul, unghiile sau hainele mele. Nu mai pot face nimic.

Eu vreau ca stilul meu sa fie propriu nu ca un cameleon. ca toata lumea. nici sa nu ma deosebesc prea mult de eistraight face. nu imi plac oamenii obisnuiti. si vreau sa ies in evidenta cu ceva nou... desi parintii mei nu inteleg asta,, eu tot asa o sa fac dar nu stiu cat o sa mai pot rezista cu toate reprosurile lor.straight face

La scoala din nou.

reprosurile pentru mine se repeta over and over again. Nu mai pot.

Inafara de profa de romana deoarece si ea se imbraca mai altfel (o iubesclove struck) toti profii imi spun ca arat ca dracula sau ca o emoista. ca daca ma vede cineva face pass-out... m-am saturat!

Ce sa fac sa le explic ca nu sunt cum cred ei ca sunt. sunt normala!
Doar pentru ca nu arat la fel in exterior nu inseamna ca sunt diferita sin in interior...

Please ajutati-ma straight face

Funda

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Nu mi se pare ca e asa ciudat ce faci tu! si mie imi place cum canta tokio hotel, cum arata bill si tom, si imi place sa fiu mai originala decat cei din jur!
parintii tai poate sunt influentati de rude, de vecini, de olegii de munca, care zic ca copii lor sunt cuminti si invata...
nu cred ca le poti schimba parerea, avand in vedere ca asa cred ei ca trerbuie sa fie un copil de 14 ani:sa se imbrace la fel ca toti oamenii, sa asculte populara, etc...
asta e, nu le poti schimba conceptia. u fii asa cum iti place tie love struck

3 răspunsuri:
| mysterious a răspuns:

Dupa parerea mea nimeni nu are dreptul sa te judece pentru. stilul vestimentar sau atitudinea pe care o adopti, fiecare are modul lui de a privi viata, tu esti diferita si asta ii deranjeaza pe ei...incearca sa te schimbi putin, pentru. a nu te mai sacai cineva din 5 in 5 minute... Sper ca te'am ajutat.

| allyssa a răspuns:

Nu vreau sa te critic dar daca ti se reproseaza asta de toate persoanele de ce nu incerci sa te schimbi putin? sa-ti lasi pe peretii din camera ta doar cateva postere, unghiile daca ti le faci cu negru sa nu le mai faci ...nu stiu.adica nu poti sa te astepti ca cineva sa creada ceva bun despre tine daca tu nu arati asta, aspectul fizic e foarte important pentru. oamenii te judeca dupa exterior(multi fac asta) si nu au rabdare sa te cunoasca.sa nu crezi ca te judec vreau sa intelegi doar ca trebuie sa te schimbi putin chiar daca tie iti place stilul tau pentru ca ceilalti cu greu isi vor da seama ca tu esti la fel ca toti dar vrei doar sa te afirmi.

| anaisu a răspuns:

Pai e clar ca trebuie sa le arati in primul rand indiferenta pentru ca daca vad ca te deranjeaza te vor sacai mereu pana vei renunta la lucrurile care iti plac :d. si mie imi place tokio hotel si am trecut prin ce ai trecut tu dar am stiut sa arat ca sunt indiferenta si sa impun respect eu una le-am zis ca nu ma intereseza ce cred ei si sa-si vada de copii lor ( in ca zul profesorilor) sau sa le spui parintilor ca isi racesc gura degeaba asta e stilu tau su nu ai de gand sa renunti la el si sa nu te mai compare cu un copil de 2 ani care nu gandeste si este controlt de ei si sa nu mai fie atat de comunisti ca a trecut vremea aia si ca nu se imbraca ei asa te imbraci tuwinking sper ca te-a ajutat:d