| Snicker a întrebat:

Buna
Am 14 ani si ma pasioneaza astronomia. Dar as vrea sa incep de la 0. Stie cineva ce carti, atlase ar fi potrivite pentru incepatori, adica sa te invete de la 0, sa inceapa cu definitia astronomiei?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Cred ca gasesti ori la Biblioteca Judeteana, ori in librarii... iti vor recomanda vanzatoarele. Sau, de ce nu, il poti intreba pe profesorul tau de geografie despre o carte buna de astronomie. Poate l-a pasionat si pe el subiectul si a citit despre asta. Bafta!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Pe net gasesti multe informatii...cauta doar si vei gasi, e destul de simplu pe net...

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Foarte dragut ca iti place astronomiahappy, intreaba-l pe profesorul de geografie sau mergi la bibioteca scolii. e foarte posibil sa aiba informatiiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la Biblioteca Centrală de la tine din localitate și citești o sumedenie de cărți.
Lectură plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si pe net o sumedenie de informatii tot din carti, si chiar carti virtuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astronomia pentru toti: www.astronomia.go.ro