| LeeJiEun a întrebat:

Buna!

Am 16 ani si plac un baiat un baiat din clasa mea. Eu sunt Cosmina,el e Andrei.
In pauze stam impreuna,ne intelegem super bine,in timpul orelor sa uita la mine si imi zambeste iar odata a scris pe tabla C+A iar apoi s-a uitat la mine si a ras. laughing
Mi se pare cam copil si nu stiu daca el e tipul acela de baiat care vrea o relatie.

Voi ce credeti, oare ma place si el?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ai dreptate...partial, baiatul doreste o relatie, dar este prea copil pentru asa ceva.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stii cum ii sa mergi cu masina la munte? La fel ii si cu dragostea, privelistea frumoasa, dar drumul plin de gropi, suisuri, coborasuri, sicane... pregateste-te sa fii scuturata bine.
Ti se pare cam copil? Amandoi sunteti inca copii, aveti amandoi de invatat, dar: practice makes perfect.
Va urez: Multa rabdare si strans din dinti!

| SkyPilot a răspuns:

Da, te place. Ii poti cere sa te conduca acasa, ca mai mult decat sa stati impreuna in pauze nu vad ce poti face. Sau il poti aborda direct. Noi, baietii, nu prea bagam fetele in "friend zone".

| Weedier a răspuns:

Din cate ai zis, se pare ca te place. Vezi insa sa nu te fi bagat in friend zone ca e nasol.
Mai bine vorbesti cu el si il intrebi daca si el simte la fel. Fa tu primul pas, ca s-ar putea sa fie timid si din cauza asta te face sa astepti.
Take care! kiss

| 1cristian1990 a răspuns:

Cati ani spuneai ca ai? 32 si esti nemaritata pana acum? pai va trebui sa iti gasesti o relatie foarte serioasa la varsta ta de 16 ani pentru ca peste un an te casatoresti si faci copii, educatia nu mai conteaza, scoala, iesirile, plimbarile, excursiile, macar pana la 22 - 25 de ani sa nu te grabesti sa cauti o relatie super serioasa! Sunteti inca copii si fa cumva sa nu iti dispara copilaria din tine, de fapt vezi tu cand esti la facultate sau dupa ce o termini cum te maturizezi si atunci cauta-ti relatie ca viata e grea si ai nevoie de cineva langa tine, serios! Acum e suficient daca aveti o simpatie unu fata de altul, un sarut dulce, o mangaiere, iesiti impreuna, va ajutati, din astea si normal ca vrea o relatie doar ca e timid, poate faci tu un prim pas daca il placi, sa iesiti undeva si gata, iesiti tot timpul!

| Andreutzu24 a răspuns:

Cel mai simplu. Ii spui direct. Nu ai nimic de pierdut. Si el daca e copil, egal. O sa se maturizeze intr-o relatie. Asta depinde si de tine.

| Stephie230 a răspuns:

S-ar putea. Daca nu vrea sa faca misto de tine, vazand ca tu il placi

| izaaa308 a răspuns:

In primul rand trebuie sa va cunoasteti foarte bine. Vorbiti, vorbiti, vorbiti. Eu cred ca cea mai importanta e comunicarea, continua asa, observa, analizeaza si simte-te in largul tau. Daca devi tot mai buna prietena cu el restul vine de la sine.
Pare sa te simpatizeze, dar poate e timid sa treaca la urmatorul nivel. Vorbeste cu el si subtil incearca sa faci glume cu subinteles si poate reusesti sa afli ce ar vrea de fapt.
Eu zic sa incerci, rau nu poate sa fie!
Succes