| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor utilizatorilor TPU uitati intrebarea:Odata la scoala m-am mutat cu banca in spate si o fata am obervat ca se uita dupa mine si cand ma uitam la ia intorcea capul apoi in alta zi a fost scoasa la tabla si s-a uitat odata la mine apoi a inceput sa faca exercitiul si nu sa mai intors pana na terminat exercitiul si tot in ziua aia am avut de decorat clasa si se tot plimba pe langa mine in alta zi ma legam la sireturi si ea cu prietena ei cea mai buna cand treceau pe langa mine am auzit ceva de genul:"Zi ce faci iubi!" si au mers mai departe si in tipul orelor parca ea si prietena ei vorbesc despre ceva si se uita la mine mai mereu trece pe langa mine dar niciodata n-am vorbit intre noi despre ceva si toti imi zic... si... sunt semne ca ma place? a da si o gramada de baieti o plac dar este un baiat care sta mai mult cu fetele si mie mi se pare ca ea il place pe el deci ma place pe mine sau nu?

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Sincer,din semnele pe care le-ai enumerat mai sus,reiasa faptul foarte CLAR ca te place. Asa fac si eu cu un baiat. Ma tot uit la el,pentru ca nu-mi prea vorbeste si as vrea sa vad ce face,dar atunci cand ma observa, ma jenez si intorc capul instinctiv. Adevarul e ca il plac. Daca acel baiat sta mult cu fetele nu inseamna neaparat ca e si placut de ele. Stiu un astfel de caz.
Cel mai bine ar fi sa-ti faci curaj si sa vorbesti cu ea. Adevarul e ca acea fata abia asteapta sa ii sufli o vorbalaughingciudat, nu? Pai asa sunt unele fete...big grin Important e sa incerci sa ii vorbesti:-pe

| LordRing a răspuns (pentru HolyPotato):

Mai vreau sati zic ceva cuze dar nu pot folosi punct si virgula Pai cand iese un baiat pe nume Vicentiu aceea fata ii zice "nu asa Vivi..." sau cand face vreo ceva rau zice "Vivi de destept esti!" dar la mine __________________
nimic

| HolyPotato a răspuns (pentru LordRing):

Pai,sa vedem,pentru a te baga in seama,incerca sa o tachinezi,sau sa intri cu ea in vorba sau spune-i ceva amuzant. Incearca prima oara sa te apropii putin de ea. Daca ii spune "Vivi ce destept esti!" si asta e o forma de tachinare,dar o poate face fie ca o prietenie fie ca un flirt. Exista si la mine in clasa o fata care tachineaza baietii doar din amicitie. Dar incearca si tu, daca te apropii de ea se poate comporta cu tine asa cum o face si cu alti baieti, sau poate chiar mai bine...winking

| HolyPotato a răspuns (pentru LordRing):

A,iar daca mai ai ceva sa-mi spui, mai poti comenta de cate ori vrei, te ajut cu placerewinking

| LordRing a răspuns (pentru HolyPotato):

Mersi

| LordRing a răspuns (pentru HolyPotato):

Multumes mult si tu la fel in legatura cu baiatul acela de care iti pace

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De punct sau de virgula ai auzit? Din cate observ eu nu. De ce nu vorbesti cu ea? Tu esti baiatul, tu ar trebui sa vorbesti cu ea. Crezi ca noi iti putem spune, garantat ca ea te place sau nu? Ea este singura care-ti poate da un raspuns sigur.

| Азбука a răspuns:

Mai, iubi... straduieste-te sa scrii si tu mai romaneste. Cu cat scrii si vorbesti mai corect, cu atat te va placea mai mult. Bafta!

| Phutui a răspuns:

Deci cand am citit "chestia"asta scrisa de tine, mi-am imaginat un copil hiperactiv care incearca sa spuna prea multe lucruri in acelasi timp si nu prea reusestelaughing

| andra_5121 a răspuns:

Iti zic eu cine nu te place mai bine. ROMANA...ia si pune mana pe carte mai baiatule ca e durere mare