| Andreeaionla57 a întrebat:

Bună! Am 17 ani… si sunt putin jenata pe faptul ca nu am sani ..chiar nu am. Nu ma ajuta nici sutienele cu push ap. Mi-as dori si eu sa pot purta un tricou cu decolteu… stiu ca nu am ce face în aceasta privinta ..Nu vreau mult, vreau macar putin putin acolo ..sa ma simt si eu altfel … credeți ca la 17 ani mai am sanse? Sa-mi mai creasca …nu ma luati în râs..fiind fata nu ma simt bine.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Ești frumoasă așa cum ești!
Da hai sa îți mai zic un lucru,învață să te apreciezi pentru ceea ce ești,nu pentru cum arăți.
Ok, poate nu ai sânii mari sau știu eu, dar poate ai alte chestii ce te definesc (tu știi asta)
Plus că, mulțumește-te cu ce ai. Daca ție îți vor mai creste sânii(sa zicem), de unde știi că vei fi mulțumită cu ei și nu vrei dori și mai mult?
Esteticul oricum se învechește in timp, dar sufletul rămâne!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanii cresc HORMONAL, asdar nu ai nici un motiv sub soare sa te ingrijorezi inutil de acum, cand esti inca copil in crestere, fiindca nu te pregatesti maine de sex si alaptat copilasi.
Lasa decolteurile mai tarziu, cand devii femeie, ca la anisorii astia esti inca adolescenta!

Trebuie sa intelegi ca fiecare varsta are magia ei, de aceea este bine sa nu-ti doresti sa arati ca o femeie adulta, cand inca esti un copil frumos, proaspat, incocent si in crestere.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sanii nu definesc frumusetea unei femei, sa stii! Eu sunt sigura ca ai foarte multe trasaturi frumoase care umbresc marimea mica a sutienului iar cine este sa te aprecieze o va face fix asa cum esti tu, fara sa apelezi la artificii, crede-ma! Mama ta cum arata la aceeasi varsta? Dupa ea trebuie sa te iei.Vei avea timp toata viata sa pui kilograme in plus si astfel e foarte posibil sa creasca si marimea sanilor, chiar daca tine in principal de genetica.Deocamdata mai ai de crescut, stai calma si apreciaza ce ai! Daca ai sti cate probleme au adolescentele cu sanii mari si mai ales femeile, dureri de spate, probleme la dormit, probleme in alegerea hainelor si complicatii pe partea de sanatate care pot escalada in timp, ai fi super fericita cu ce ei.Am fost si eu in situatia ta, insa lucrurile s-au schimbat considerabil dupa 20 de ani.Ramai pozitiva si ai grija de tine!

| anonimg a răspuns:

Femeia este frumoasa prin însăși natura ei.
De aceea orice împodobire și orice ținută atrăgătoare o face vinovată în aceeași măsură cu bărbații care o poftesc datorită îmbrăcăminții ei, datorită modei ispititoare.
Decolteul face ca femeia să devină una ușoară, imorală. Chiar dacă fetele și femeile se ascund în spatele modei, asta nu le face mai puțin ușoare.
Noi trebuie să ne comparăm cu cerințele legii lui Dumnezeu și să ascultăm de ele, și să nu ne luăm după modă. Că nu moda ne mântuiește.
Femeile/fetele nu trebuie să se îmbrace provocator. Ele se pot îmbrăca frumos. Dar îmbrăcămintea provocatoare este imoralitate. Iar cele care dau vina pe modă nu înseamnă că sunt mai puțin vinovate.

| Miruna333 a răspuns:

De la 18 ani sau cand te simti pregatita sa recurgi la implant, in rest nu. Doar sa cresti in greutate, atunci se maresc si sanii, dar nu e indicat.