| Anonimmmm61626 a întrebat:

Am 17 ani și vreau sa îmi încep viata sexuală.
Ce ar trebui sa stiu despre asta? Detaliat
Cum sa procedez? Ce sa fac in timpul actului sexual, etc.

5 răspunsuri:
| shu7e a răspuns:

Alege cu atentie cu cine ai sa iti petreci noaptea (sau ziua). Dar sper ca deja ai facut asta. Daca nu, nu-l lua pe primul de pe strada.
N-o fa sub presiune, ca daca nu o faci ma despart de tine. Daca e asa o sa se desparta de tine si dupa ce te trece in lista de "am facut-o si pe asta"
Grija la igiena, MARE GRIJA la igiena mai ales daca esti fata.
Foarte mare atentie si la BTS (boli cu transmitere sexuala).
Folositi prezervativ. Tine multe boli la distanta cat si o sarcina care probabil nu ti-o doresti.
Oricat de tentant ar fi nu sariti ca innecatii cu dansa in transa. Prelungiti cat mai mult actul penetrarii. Jucati-va unul cu altul, cu organele voastre sexuale, mangaiati-va, descoperiti-va, alintati-va.
Incercati sa folositi lubrifiant.
Deconectati-va telefoanele si nu va uitati la filme x. Nu aveti nevoie de inspiratie, o sa stiti voi ce aveti de facut.
Nu as recomanda sa incerci "prin spate" (cuvant cenzarat de site) chiar din prima (daca esti fata). e un pic mai delicat si mai mult de vorbit.

| Andreeush a răspuns:

În primul rând nu uita să te protejezi, restul vine de la sine. Nu te stresa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută Kamasutra în pdf, se găsește pe net, să te educi un pic.

| mariuscdrz a răspuns:

Cum mama ma-si sa întrebi asa ceva!? Vrei sa te lauzi ca faci sex si nu sti cum? Cum pnm sa procedezi? A face sex este o placere, nu trebuie sa inveti cum se face sex. Wtf

| Sofer a răspuns:

Mai detaliat vezi intr-ul film pentru adulti. Si foloseste prezervativul.