| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor am si eu o intrebare mi-am inceput viata sexuala acum o luna si in timpul actului sexuala nu prea simt nimic ma excit inainte si in momentul actlui sexual ma doare de fiecare data cand o fac si nu stiu de ce va rog sa imi raspundeti

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mergi la ginecolog sa excluzi o infectie. Apoi, ar trebui sa te relaxezi mai mult si sa nu mai cauti excitatia cu orice pret. Fii mai interesata sa oferi placere decat sa primesti si in momentul in care ai sa te daruiesti complet si fara rezerve, vei primi mai mult decat dai. Pana una alta, folositi si un lubrefiant pe baza de apa luat de la farmacie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu trecerea timpul va ceda durerea. Preludiul trebuie să fie cel care te încălzește, actul sexual trebuie să te împlinească trupește.
În situația în care durerea nu dispare trebuie să mergi la un medic, o anexită bilaterală, etc. care trebuie tratată.
Pa, pa.

| Anecherry a răspuns:

Incearca sa stai mai relaxata; aici depinde si de partenerul tau, trebuie sa fie delicat cu tinehappy, mai ales ca abia ti-ai inceput viata sexuala.

| BeTheBestAndFu*kTheRest a răspuns:

Asa e la inceput.
Nu prea iti poti controla reactiile asa cum trebuie de la inceput si apar acele dureri...insa stai fara grija, or sa dispara, si vei simti numai placere... mai ai de invatatwinking

| andreea_1337 a răspuns:

Poate ai un vagin ingust dar e normal ca la inceput sa nu-ti placa dar dupa ce o sa te obisnuiesti o sa fie altfel. o sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puneti perna in gura si tipa