| Gabrielaruxi a întrebat:

Bună! Am 18 ani și vreau ca să îmi iau anticoncepționale nu neapărat pentru viața sexuală ci pentru menstruație regulată.
Vreau să știu ce control face pentru prima data ginecologul, face controlul propriu zis sau doar îmi va face test hormonal și de sânge?
Vreau ca să știu că să fiu pregătită.

1 răspuns:
| Robert2526 a răspuns:

O sa razi, dar in general nu iti face absolut nimic daca vrei doar anticonceptionale. Nu se fac teste sau analize ca sa primesti anticonceptionale, in general toate sunt la fel happy

Daca mergi la control, ca zici ca nu ai menstruatie regulata iti poate face:

-ecografie transvaginala
-papanicolau ( dar nu la prima vizita)