| MyTzZy a întrebat:

Am de facut la romana o scrisoare de multumire pentru bibliotecara scolii. Nu am nici o ideestraight face Ma puteti ajuta? Multumesc mult! big hug fundita+vot :*

2 răspunsuri:
| Vlad_1383 a răspuns:

Scrie in dr sus numele adresa data etc, lasa spatiu in stanga pentru indosarie incerca sa scrii pe mijlocul foii si incepe : Draga Doamna bibliotecara vreau sa va aduc la cunostinta ca am gasit cartea pierduta de mine. Ma voi prezenta la biblioteca scolii intre orele 14-16. Faci chestii din astea si o lalai asa este important sa transmiti mesajul clar si precis si ii mai spui unde ai gasit-o ca ai gasit-o la timp ca ai cititi ce scria in ea etc tongue Succes big hug

| gabriela_7842 a răspuns:

Trebuie sa scrii numele,adresa,data,lucruri esentiale si apoi incepi:
draga x, va multumesc din tot sufletul pentru amabilitatea dvs de a ma ajuta atunci cand am avut nevoie de cartile bibliotecii.M-ati ajutat sa ajung si sa cunosc randuri ale celebrilor autori, sa ajung la sentimentele puternice transcrise de ei si sa cunosc literatura romana datorita dvs.va multumesc anticipat, y. big grin