| ForeignO a întrebat:

Bunasad

Am gasit cartile "Nicholas Sparks -Oplimbare de neuitat(A walk to remember) si Nicholas Sparks-Jurnalul unei iubiri(The notebook). Daca a citit cineva aceste carti sau macar una (de preferat A walk to remmber) imi puteti spune daca finalul este diferit fata de cel din film, sau cat de schimbata este in raport u filmul happy

10 răspunsuri:
| arysa a răspuns:

Eu am citit cartea "O plimbare de neuitat" inainte sa vad filmul si sincer nu-mi mai amintesc sfarsitul, dar cartea mi-a placut mai mult ca filmul.

| xibalba a răspuns:

Am citit a walk to remember dupa ce am vazut filmul. Finalul este acelasi, din cate imi amintesc eu. Dar e mai frumos filmul. Poate spun asta pentru ca am vazut filmul, dar cartea mi s`a parut chiar...banala as putea spune. Daca citeam cartea intai, fara sa stiu ce se intampla pe parcursul actiunii, poate aveam alta parere. Cartea the notebook nu am citit`o inca, dar nici nu intentionez.

| Crs a răspuns:

Eu am citit A walk to remember si sincer mi s-a parut mai frumoasa cartea decat filmul. tongue Finalul este asemanator. In carte cei 2 se casatoresc asa cum si-a dorit Jamie condusa la altar de catre tatal ei. Dupa care aceasta moare si in final naratorul ne povesteste ca au trecut 40 de ani si el inca mai poarta inelul de la ea si inca o ma iubeste. day dreaming love struck

| ForeignO explică:

Loli, nu am luat cartile, doar le-am vazut pe internet

| ☼loli☼ a răspuns:

Ooo. am cautat O plimbare de neuitat de m-a luat boala crying si nu am gasit-o! De unde ai luat-o? (am vazut si eu filmul il ador)

| ElLa_4966 a răspuns:

Eu am citit ambele cartibig grin.La "A walk to remember" mi-a placut mai mult filmul pentru ca mi s-a parut mai emotionantbig grin.La"The notebook" filmul este destul de diferit.In carte se povesteste mai mult despre partea cand s-au reintalnit si in carte se reintalnesc dupa 14 ani nu doar dupa 7 cum este in film.batting eyelashes. Finalul este cam acelasi dar in film au murit, iar in carte nutongue.La ambele am vazut filmul inainte dar imi doresc sa nu o fi facut pentru ca nu mi-am putut imagina personajele decat asa cum le-am vazut in filme...dar ma bucur ca am citit si cartile, mai ales "The notebook"big grin. Sper ca ti-am fost de folosbatting eyelashesbig grin.

Răspuns utilizator avertizat
| nightgabriela a răspuns:

Mie tot cartea mi-a placut mai mult pentru ca in primul rand asa a
vazut-o autorul... dar cartea "a walk to rembember" este tare diferita de film in schimb de "notebook" sunt indragostita, cartea este atat de frumoasa dar si filmul...notebook este cea mai frumoasa carte pe care am citit_o vreodata

| dienutza94 a răspuns:

Hei, vreau si eu cartile... poti pls sa dai add dydy_little_butterfly si sa mi le trimiti si mie?:X:X

| Dris a răspuns:

Well pentru cine doreste cartile au fost editate de RAO. le gasiti la carturesti de exemplu. i work there and i know.winking