| AlinaValentina97 a întrebat:

am inteles ca diploma primita de la competentele lingvistice expira, este adevarat?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, şi eu ştiu că Certificatele de la Competenţe EXPIRĂ după 2 ani!

Dar pe site-ul oficial sau în legislaţie NU se precizează nimic ( oficial ) despre acest aspect.

Vezi alte detalii şi în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......le-ix-xii/

Oricum, NU te ajută cu nimic acel Certificat deoarece nici un angajator NU îl bagă în seamă =))

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iploma de limbă spaniolă DELE nivel A1 acreditează cunoștinte lingvistice... către universitățile din România pentru recunoașterea competențelor lingvistice... Diplomele de limbă spaniolă DELE au o valabilitate nelimitată – nu expiră.

| AlinaValentina97 explică:

Ma refer la limba engleza.