| Hahaha02 a întrebat:

am nevoie de o parere. Am dintii din fata strambi dar nu galbeni, intr-un fel unul peste altul si de la un timp ma obsedează chestia asta. Este chiar asa urat pentru o fata sa aiba dintii strambi? Simt ca nu pot sa zambesc fara sa se uite cineva urat la mine si ma feresc mereu

Răspuns Câştigător
| Sensity a răspuns:

Buna. Stiu cum te simti pentru ca am avut aceeasi problema. Credeam ca toata lumea imi observa problema si ca tuturor li se parea respingatoare. Am scapat de teama asta cand mi-am pus aparatul dentar. Si nu, nu este urat. Nu stiu pe nimeni care sa fie deranjat de dintii strambi sau care sa observe acest defect. Daca nu vei simti mai bine cu tine iti recomand sa iti pui aparat dentar (iti va rezolva definitiv problema) sau sa realizezi ca lumea nu te priveste asa de critic precum o faci tu.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Exista aparate dentare care îi îndreaptă. Mergi la un dentist și îți va da cea mai buna soluție. Oricum, nu uita ca ceea ce e cel mai important este frumusețea interioara. Și nu trebuie sa îți pese ce zic alți.

| BlackRose03 a răspuns:

Da,este ceva urat din punct de vedere fizic, dar nimeni nu este perfect.Nu ar trebui sa asculti ce zic cei din jurul tau, daca chiar te deranjeaza pe tine cand te privesti in oglinda foloseste un aparat dentar.Nu ai altceva de facut.Dar mai bine ramai cum esti. happy

| GreenVoid a răspuns:

Nu mai zambi atunci. Daca faptul ca niste inculti, ca doar ei se pot lua de o chestie de genul, te opreste sa zambesti ai probleme mai grave decat dintii strambi.Toti avem defecte.Tu dintii, altii nasul, urechile...tu gandeste.te ca altii n.au dinti deloclaughingO fata care zambeste e frumoasa.O fata cu zambetul curat e frumoasa.Nu lasa un mic defect sa.ti dicteze in vreun fel viata.