| letitblue a întrebat:

Buna happy am nevoie urgent de ajutor, pentru maine trebuie sa fac o prezentare pp despre conditia femeii in literatura, nu prea am gasit informatii care sa ma ajute (nu pentru bac am nevoie ). Help please happy

Răspuns Câştigător
| HelterSkelter a răspuns:

Ai putea scrie despre Mara lui Ioan Slavici sau despre Enigma Otiliei.
Sau si mai bine,despre muza lui Eminescu, Veronica Micle.
Mult Succes.
Poti scrie despre eroinele principale ale romanelor romanesti, un exemplu frumos ar fi si Maytreyi, si despre greutatile cu care se confrunta in viata cotidiana.