| crysmaria a întrebat:

Buna!:*

am o curiozitate

am 1.60 si 42 de kg
fac in oct 18 ani
as avea sanse sa fiu fotomodel
daca da
ce agenti imi recomandati
sau un site unde ma pot inscrie

plss

9 răspunsuri:
| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Eşti cam scundă pentru a fi fotomodel, dar poate găseşti tu ceva.
Pa, pa.

| AncutsaAlexutsa a răspuns:

Pai docamdata du-te la Firma aia de facut poze Tania Red sau ceva de genu happy Si apoi mai astepti si tu sa te inscrii la concursuri big grin. Bafta >big grin

| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Ca greutate esti perfecta, 42 de kg este perfect, nu trebuie sa te mai ingrasi, dar esti cam micuta de inaltime pentru modelling.
La varsta ta ar trebui sa ai cu minim 8 cm mai mult, ideal pentru modelling ar fi cu 13-14-15 cm mai mult, sau chiar si mai mult.

Totusi, poti incerca.
Mult succes! Si fi mandra de corpul tau, asa cum esti! Conteaza sa te simti bine in pielea ta!

| totalus a răspuns:

Stiu ca cei de la VOGUE FASHION cauta modele, si nu trebuie sa ai neaparat peste 18 ani... dar la inceput de baga doar in sedinte foto, iar mai apoi la defilari.

| PrecioussGirl a răspuns:

Din cate stiu la modeling trebuie sa fii inalta.
iar dupa parerea mea pentru varsta ta nu cred ca esti destul de inalta.
eu am 16 ani si am 1.63.

| biBii07 a răspuns:

Parerea mea e ca esti putin cam scunda pentru a fii model.

| Biiiib a răspuns:

Prea scunda, dar incearca la "1-st Face Models"!big grin

| baby_1864 a răspuns:

Min. 1.70 pentru a fi model de catwalk dar daca esti extrem de frumoasa, fotogenica si ai acel ceva ai sanse pentru a fi model de afise publicitare, etc
cele mai bune agentii din tara sunt MRA, Face2Face models (ambele din Bucuresti)

| Alyra a răspuns:

Bună! Cum s-a mai zis:Eşti cam scundă. La moddeling trebuie să ai minimum 1 metru 70, însă ca fotomodel... poate ai şanse dacă arăţi foarte bine.