| Mariixx a întrebat:

Buna,am o intrebare daca sunt pe abonament(Orange) si as dori sa-mi schimb numarul, se poate? Tot primesc apeluri de la numere ciudate..atat de pe privat cat si normale si m-am cam saturat, in ciuda faptului ca nu prea dau numarul tuturor.Sau se poate sa redirectionez apelul? Daca respectiva persoana ma suna de pe privat, iar eu am telefonul deschis, dimineata cand il voi deschide va aparea un apel de pe privat sau numarul persoanei? Dau funda persoanei care imi va explica cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In prezent nu exista posibilitatea blocarii din retea a unui numar care te apeleaza. Exista aplicatii de tip « blacklist » care te pot ajuta sa blochezi un numar de telefon, insa acestea sunt disponibile doar pentru anumite tipuri de telefoane. Uite aici mai multe detalii http://www.orange.ro/help/blacklist/itg/7525.
Poti schimba numar de telefon pastrandu-ti abonamentul si oferta de care ai beneficiat; poti solicita schimbarea numarului de telefon fie la Serviciul Clienti, fie in orice magazin Orange.
O zi buna,
Orange Helpers

3 răspunsuri:
| Calu_Bogdan_1985 a răspuns:

Fiind pe abonament, poti bloca apelurile.Cauta in meniu/setari/setari apeluri. Daca redirectionezi apelul nu iti apare nimic.Suna la numarul spre care a fost redirectionat.Nu doar anumite apeluri, ci toate apelurile.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca e de pe,, privat, nu arata nr.persoanei.De la numerele care apar, le poti redirectiona sau trece in lista de respingere, dar privatul nu.Mergi la orice agentie Orange si fa o cerere de schimbare a numarului.

| Mariixx explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc mult pentru raspuns.